14 października 2019 roku uczniowie i uczennice z klasy 1a i 1b zostali przyjęci do Społeczności Uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 36 im. mjr. H. Sucharskiego w Poznaniu.

Uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Katarzyny Czyż, po którym swoje słowa do nowych uczniów skierowali Przewodnicząca Rady Osiedla Jeżyce Aleksandra Sołtysiak-Łuczak,  Ksiądz Proboszcz Mateusz Drob oraz Przewodniczący Rady Rodziców Mariusz Teszner.  Następnie życzenia pierwszoklasistom złożyli przedstawiciele rodziców każdej klasy pierwszej oraz powitali ich koledzy i koleżanki ze starszych klas. Nowo pasowani uczniowie i uczennice zaprezentowali bardzo bogaty program artystyczny: deklamowali wiersze i wykonali piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Oto ja” oraz układ taneczny ze wstążkami. Przypomnieli również słowem wierszowanym o obowiązkach dyżurnego, stosownym zachowaniu w szkole i szacunku dla przyrody i poetycko odpowiadali na pytania dotyczące Polski i symboli narodowych. Na zakończenie części artystycznej zaśpiewali po angielsku piosenkę „One little finger” z  obrazową gestykulacją. Ceremonię uświetnił również szkolny chór pod opieką Pani Moniki Derdy, który zaśpiewał dla nauczycieli utwór z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz tego w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego dla klas 1-3 pod tytułem „Moje ulubione miejsce w szkole”.

Marta Rybarska