Nasza szkoła tradycyjnie w okresie październik - listopad organizuje szereg działań upamiętniających ważne postaci i wydarzenia związane z historia Polski. Wychowanie patriotyczne jest priorytetem. Każdy nasz uczeń zna historię napadu hitlerowskich Niemiec na nas kraj, a w szczególności bohaterską obronę placówki na Westerplatte pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego. Upamiętniamy wiedzę o tamtych wydarzeniach poprzez organizację konkursów i obchodów Dnia Patrona.

Organizujemy także spotkania z ciekawymi ludźmi oraz kombatantami. Przygotowujemy koncerty pieśni patriotycznych.

Dzieci biorą udział w akcji porządkowania grobów czy zapalania zniczy w miejscach pamięci narodowej.

Nasz poczet sztandarowy corocznie uczestniczy w uroczystościach na cmentarzu Jeżyckim z okazji świąt narodowych.

Wszystkie te działania, które wrosły w tradycję szkoły wpisują się w ogłoszoną 2 dni temu przez Ministra Edukacji  Narodowej akcję "Szkoła pamięta", do której zgłosiliśmy naszą szkołę.