Nasza szkoła bierze udział w projekcje edukacyjnym „Miododajne Miasta-Poznań”. Celem tego projektu  jest realizacja działań edukacyjnych w zakresie pszczelarstwa oraz ochrony pszczół na terenie Poznania, zwiększanie miejsc przyjaznych pszczołom oraz stwarzanie dogodnych warunków do rozwoju tych zwierząt za sprawą roślin miododajnych, których sadzenie i sianie, stawiane w tym projekcie jest na pierwszym miejscu. Działania te obejmą miejskie szkoły oraz mieszkańców. Dodatkowo planowane jest również stworzenie  nowych siedlisk dla pszczół na terenach miejskich.

W związku z realizacją tego projektu w czwartek 14 listopada 2019 r. na terenie naszej szkoły zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Centrum Promocji Ekorozwoju z panem Mateuszem Kęsym. W ramach tego spotkania uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z morfologią i z życiem pszczół, a także z ich ważną rolą jaką pełnią w ekosystemach.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym związanym z  pszczołami.

Hanna Wołczyk