W środę 11 marca dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Zamku Cesarskiego mieszczącego się przy ulicy Święty Marcin. Towarzyszący nam przewodnik opowiadał o historii zamku i oprowadzał nas po najciekawszych zakątkach tego wyjątkowego miejsca. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały różnych ciekawostek, same także chętnie odpowiadały na zadawane im pytania oraz dzielnie wykonywały zadania, które na nich czekały w trakcie pokonywania kolejnych pięter. Wykazały się dużą spostrzegawczością, kiedy ich zadaniem było wyszukiwanie w marmurowej posadzce amonitów, czyli skamieniałości w kształcie muszli ślimaka. Największą jednak radość sprawiła dzieciom możliwość poczucia się przez chwilę jak cesarz Wilhelm II, kiedy zasiadły na historycznym tronie.