Bardziej „być” niż „mieć”

W dniach 4-6 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadził dla nas ks. Przemysław Tyblewski. Podczas nauk w kościele ks. Przemysław przypomniał nam, że dobry chrześcijanin to przede wszystkim dobry człowiek, radosny i zadowolony z życia. Rekolekcjonista poprzez przykład „Pawła” pokazał, że każdy z nas powinien wzorować się na Panu Jezusie – dzielić się z innymi, patrzeć nie tylko na siebie, ale także na tych, którzy nas otaczają! Pani Zuzanna grą na gitarze i  nauką śpiewu urozmaicała nam rekolekcje.
Zakończeniem była wspólna eucharystia, podczas której modliliśmy się wspólnie o to, aby każdy z nas poprzez nawrócenie był lepszy, chciał się uczyć i był przede wszystkim dobrym człowiekiem. Był to dla nas czas i okazja, aby nabrać sił duchowych do dalszej nauki i pracy w szkole.