17 stycznia 2020 r. w klasie 1b odbyły się warsztaty z języka migowego wylicytowane przez Rodziców uczennicy naszej klasy w ramach akcji charytatywnej na rzecz Jasia Woźniaka. Rodzice chłopca zbierają środki na bardzo drogie leczenie syna. Podczas warsztatów prowadząca  zajęcia Pani Joanna Cieszyńska - Promińska pokazała i nauczyła dzieci podstawowych zwrotów i wyrażeń w języku migowym. Były to: powitanie, pożegnanie oraz słowa: proszę, dziękuję, przepraszam. Dzieci nauczyły się również migać nazwy członków rodziny. Dużą frajdą dla uczestników warsztatów było pokazywanie i odgadywanie nazw zwierząt, liczb, kolorów i śpiewanie piosenki . Zajęcia były ciekawe i dzieciom bardzo się podobały. Warsztaty były dla dzieci nie tylko okazją do fascynującej zabawy, ale również piękną lekcją otwartości na potrzeby innych. Pokazały  jak można wspierać i pomagać potrzebującym.

Uczniowie klasy 1b z wychowawczynią serdecznie dziękują Pani Joannie Olszewskiej za zorganizowanie spotkania .

Barbara Raczkiewicz