Ostatnie dni zimy dzieci z oddziału przedszkolnego spędziły na przygotowaniach do powitania wiosny. Przez cały tydzień, podczas zajęć rozmawiały o zachodzących w przyrodzie zmianach w okresie przedwiośnia. Przygotowały również książeczki "Tropicieli wiosny", w których znalazły się rysunki zwiastunów wiosny. Wraz z książeczkami, a także przygotowanymi transparentami oraz kolorowymi kwiatkami w dłoni wybrały się do Starego ZOO, by tam, w świecie roślin i zwierząt, poszukać śladów wiosny. Już w trakcie drogi, napotykanym przechodniom obwieszczały koniec zimy zgodnie wykrzykując: "Zimę żegnamy! Wiosnę witamy!". Prawdziwie wiosenne słońce dodawało dzieciom energii niezbędnej do przemierzenia całego zoo. Poszukiwania się opłaciły, ponieważ wytropione zostały między innymi przebiśniegi, wschodzące zioła, pąki na drzewach, śpiewające nad głowami ptaki, a także pierwsze motylki. Wszystkie odkrycia dzieci skrupulatnie odnotowały w swoich książeczkach, by ostatecznie z przekonaniem móc stwierdzić, że początek wiosny to już niezaprzeczalny fakt.