W piątek 27 marca, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w 13. edycji zawodów sportowych na Hali Widowiskowo-Sportowej Arena - Sportowy Zajączek. Impreza organizowana przez POSiR odbywa się corocznie i kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

Na dzieci czekały liczne konkurencje sportowe, w których wykazywały się swoją sprawnością fizyczną. Ich zadaniem było m.in. przebiegnięcie z piłeczką przez długi tunel, toczenie piłki, zbieranie "pisanek" do koszyczka, rzucanie woreczkiem do celu, skakanie na piłce czy zbijanie plastikowych kręgli. W przerwach między zmaganiami mogły wziąć udział w zabawach z animatorami, wykonać kolorową pisankę lub zająca z baloników. Pomimo pojawiającego się momentami zmęczenia po wyścigach, dzieci z nową porcją energii i wielką radością, wdrapywały sie na dmuchane zamki i skakały na trampolinie.

Po sportowych zmaganiach i wspaniałej zabawie, wszystkie grupy przedszkolne, biorące udział w zawodach, zostały docenione i nagrodzone przez organizatorów imprezy zestawem zabawek, pamiątkowymi koszulkami z zajaczkiem oraz pucharem, który wzbudzał u dzieci największe emocje.