Dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego, Weronika Wieczorek oraz Igor Półtoraczyk, odważyło się wystąpić przed swoimi kolegami i koleżankami biorąc udział w konkursie recytatorskim im. Jana Brzechwy organizowanym corocznie przez Panie wychowawczynie ze świetlicy szkolnej. Oboje przedstawili bardzo "smakowite" wiersze. Najpierw Weronika, bez cienia tremy, zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima o Dyziu, który marzył, by obłoczki zamieniły się w lody malinowe i żałował, że "całe niebo nie jest z tortu czekoladowego", a następnie Igor, słowami wiersza Danuty Wawiłow, roztoczył wokół wszystkich słuchaczy zapach pysznej czekolady "z orzechami, z rodzynkami, w pięknym pudle z obrazkami...".