20 marca 2015 roku na całym świecie mieliśmy możliwość obejrzenia całkowitego zaćmienia Słońca. W Polsce jednak widoczne było jedynie częściowe, tarcza słońca została przykryta mniej więcej w 3/4. W naszym mieście zaćmienie można było podziwiać od 9:43, zakończyło się zaś trzy minuty po godzinie dwunastej. Promienie słoneczne są zawsze groźne dla oka, dlatego obserwację można prowadzić jedynie z użyciem specjalnych filtrów.

Klasę 6a w odpowiednie okulary zaopatrzyła Pani Agata, mama jednego z uczniów. Obserwowanie tego niecodziennego zjawiska dało wszystkim wiele radości. Tym bardziej, że następna taka szansa wydarzy się w 2021 roku, jednak zjawisko nie będzie tak spektakularne, bo Księżyc przysłoni tylko nieznaczną część tarczy słonecznej. Kolejne efektowne częściowe zaćmienie odbędzie się w 2026 roku. Na pełne zaćmienie Słońca Polacy muszą poczekać aż 120 lat - do 2135 roku.