Ostatnie dni dzieci z oddziału przedszkolnego spędziły na przygotowaniach do radosnych Świąt Wielkanocnych.

Podczas zajęć dzieci rozmawiały m.in. o zwyczajach i symbolach świątecznych, tradycyjnych potrawach, sposobie spędzania świąt w ich domach, sposobach dekorowania jajek, słuchały także wierszyków wielkanocnych. Obowiązkowym elementem przygotowań do świąt, było również ozdabianie przyniesionych przez dzieci jajek. Pisanki wykonane przez dzieci były bajecznie kolorowe i nie sposób było znaleźć dwóch identycznych. Kolejne ozdoby wielkanocne dzieci wykonały wraz ze swoimi najbliższymi, którzy przybyli na organizowane corocznie wielkanocne warsztaty plastyczne. Wspólnymi siłami, wyczarowane zostały kurczaczki, zające, świąteczne obrazki, koszyczki i pisanki ozdabiane na tysiące sposobów.

Wyjątkowym gościem w tym dniu był również Zajączek wielkanocny, który w trakcie porannego śniadania zakradł się do sali. Niestety, gdy dzieci wracały ze stołówki, spłoszony gwarem, czym prędzej czmychnął, zostawiając za sobą jednak słodki ślad - słodkie upominki dla wszystkich dzieci.

Serdeczne podziękowania dla Gości za przybycie na warsztaty i wspólnie spędzony czas oraz chwilę zatrzymania się w przedświątecznym zabieganiu.

Wszystkim na nadchodzące Święta- Wesołego Alleluja!!!