foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

W sobotę, 16 maja grupa dzieci z klas I - III pod opieką wychowawców świetlicy wyruszyła na wycieczkę po Poznaniu - "Szlakiem poznańskich legend". Spacer ulicami miasta poprowadziła pani przewodnik. Przypomniała opowieść o Górze św. Marcina, rogalach świętomarcińskich, legendę o Muszej Górze, duchu czarnego psa w Bibliotece Raczyńskich, legendę o Górze Zamkowej i Ludgardzie, opowieść o koziołkach, trębaczu z ratuszowej wieży oraz opowieść o fałszywym królu i mieszczaninie przemienionym w wilka.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zwiedzaniu miasta. Odpowiadały na pytania, zagadki, zdobywały nagrody, opowiadały fragmenty legend. Wycieczka była zwieńczeniem cyklu zajęć odbywających się w świetlicy szkolnej.

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.