W związku z przypadającym w maju Międzynarodowym Dniem Muzeów, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały sie do Galerii Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego znajdującego się przy Alejach Marcinkowskiego w Poznaniu. Pod okiem przewodniczki towarzyszącej grupie, dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się obrazom wybitnych polskich malarzy.

Przewodniczka przedstawiała i wspólnie z przedszkolakami omawiała kolejne obrazy, zapoznając dzieci z różnymi gatunkami malarskimi. Na zakończenie tej niecodziennej lekcji, dzieci same wcieliły się w małych artystów i wykonały rysunki przedstawiające kolorowe krajobrazy, portrety, ulubione zwierzęta oraz wazony wypełnione wiosennymi kwiatami.

Po zajęciach w muzeum, dzieci udały się na Stary Rynek, by w samo południe wpatrywać się w wieżę Ratusza i oczekiwać na trykające się koziołki.