Wycieczką na Komendę Miejską Policji przy ulicy Szylinga zwieńczony został konkurs plastyczny "Bezpieczne zabawy" zorganizowany w ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać".

W wycieczce brały udział dzieci z oddziału przedszkolnego oraz laureaci konkursu z klas I-III. Kilka dni wcześniej pod kierownictwem mł. asp. Małgorzaty Tamborskiej z Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce, wybrane zostały najciekawsze prace plastyczne, których autorzy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami. Przy wyborze najlepszych prac, pod uwagę brano przede wszystkim zgodność z tematem konkursu, samodzielność przy wykonaniu rysunku oraz wartości estetyczne.

Podczas wycieczki, uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w Sztabie Policji, poznać pracę dyżurnych na stanowisku kierowania, zobaczyć nowoczesny monitoring oraz zapoznać się z pracą techników kryminalistyki, którzy magicznymi pędzlami wyczarowali dla każdego dziecka pamiątkowe odciski dłoni.

Na zakończenie wycieczki na ręce Pani Policjantki towarzyszącej nam w tej niecodziennej wycieczce, zostały złożone podziękowania za poświęcony czas i możliwość przyjrzenia się pracy Policji z bliska.

Składamy podziękowania Komendantowi Miejskiemu Policji w Poznaniu za możliwość wizyty oraz wszystkim Policjantom, którzy cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów o ten jakże odpowiedzialny i trudny zawód.