Tradycją naszej szkoły jest, że w Dzień Komisji Edukacji Narodowej uczniowie klasy pierwszej w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia. W tym dniu cała społeczność szkoły pamięta o naszym patronie Majorze Henryku Sucharskim.

Dnia 14 października 2021 roku - 24 uczniów zostało przyjętych do braci uczniowskiej SP 36 w Poznaniu. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły Pani Katarzyna Czyż dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa:"Pasuję Cię na ucznia...". W ten ważny w życiu każdego pierwszaka moment, uczniowie z klasy I przedstawili swoje umiejętności w programie artystycznym, przygotowanym przez wychowawczynię. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie, wykazali się wiedzą o ruchu drogowym i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej wraz z rodzicami wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy oraz rożki ze słodyczami. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Gratulujemy: Mai, Katarzynie, Arturowi, Maksymilianowi, Kubie, Darii, Adrianowi, Nadii, Leonelowi, Yelyzavecie, Leonowi, Anastazji, Maciejowi, Filipowi, Janowi, Marii, Aleksandrowi, Miyi, Julianowi, Noemi, Zofii, Zuzannie, Oliwerowi, Miłoszowi.

Życzymy sukcesów i wspaniałej przygody ze szkołą.

Renata Maciejewska