W ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać", przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie młodszych klas, biorą udział w licznych spotkaniach z policjantami, by dowiadywać się jak dbać o bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Zwieńczeniem prowadzonych przez cały rok działań profilaktycznych, był udział przedszkolaków z oddziału przedszkolnego w festynie policyjnym zorganizowanym w Parku Wilsona 1 czerwca w ramach wojewódzkich obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. W związku z przypadającym w tym czasie Dniem Dziecka, na dzieci czekały liczne atrakcje nadzorowane przez policjantów, m.in. malowanie twarzy, zabawy ruchowe, spotkanie z psem policyjnym. Była też możliwość obejrzenia wyjątkowych pojazdów z dawnych czasów oraz przejażdżki na kucykach, która to jednogłośnie okazała się być najlepszym prezentem od policjantów w Dniu Dziecka.