19 maja 2015r na stadionie MOS-u odbył się wielki festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci uczestniczących w programie "TRENER OSIEDLOWY" Poznańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas festynu na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, kule zorbing, symulator rodeo, euro - bungee, ring Gladiator oraz gigantyczne piłkarzyki.

Sport, zabawa i zdrowie

- takie hasła promowano podczas imprezy - Enea Olimpiada Sportu. 27maja w Arenie rozpoczęły się zmagania siatkarskie. Dzieci z klas III i IV z 4 województw, zainaugurowały rozpoczęcie Olimpiady. 1 czerwca na otwartym terenie przed Termami Maltańskimi w Poznaniu reprezentacje poznańskich szkół podstawowych wspólnie świętowały Dzień Dziecka i finał Enea Akademii Sportu. Uczestnicy tego wydarzenia wystartowali w trzech głównych konkurencjach : bieg, jazda na rowerze i pływanie. Oprócz rywalizacji sportowej mieli możliwość skorzystania w wielu atrakcji towarzyszących, które przygotował dla nich organizator imprezy poznański KS Energetyk. Ogromnym zainteresowaniem cieszyli się zaproszeni sportowcy, w tym ambasadorzy projektu: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Przemysław Walewski czy Kacper Majchrzak. Dzieci spotkały się również z żużlowcami, koszykarkami Enea AZS Poznań i z aktualnym mistrzem Polski w Triathlonie Kacprem Adamem. Organizatorzy przygotowali wachlarz możliwości dla każdego ucznia. Do wyboru były między innymi dmuchane zamki, zjeżdżalnie, konkursy celnościowe a także mniej znane dyscypliny jak speed badminton, ultimate frisbee czy zapomniane już gry tradycyjne prowadzone przez studentów poznańskiego AWFu. Specjalnym dodatkiem były konsultacje medyczne z treningu funkcjonalnego. Wszystko to aby najmłodsi nabierali zdrowych nawyków i odkryli niezliczoną ilość zalet jakie niesie za sobą sport.