Stała Archimedesa to w przybliżeniu 3,14, dlatego 14 marca (03.14) obchodzimy Dzień Liczby π.
Szkoła Podstawowa nr 36 im. mjra Henryka Sucharskiego w Poznaniu przygotowuje wydarzenie internetowe związane z obchodami święta ludolfiny.
Jest to nowa odsłona ubiegłorocznej edycji, przygotowanej z inspiracji wydarzenia w Albergaria-a-Velha w Portugalii przez Sieć Jeżyckich Szkół.
Tym razem premiera odbędzie się 14 marca o godz. 3:14 (po południu), czyli o 15:14, a zaprezentuje się 14 uczniów naszej szkoły, którzy zgodnie z tegorocznym przesłaniem opowiedzą o swoich poszukiwaniach i osiągnięciach.
Wszystkie wystąpienia będzie można obejrzeć na stronie: https://pigo.eb.classroom.pionier.net.pl/.
Wydarzenie internetowe jest częścią opracowanego projektu edukacyjnego dotyczącego poszukiwania miejsca każdego człowieka w świecie wyzwań i możliwości. Praca nad nim będzie trwała w kolejnych tygodniach.
 Plakat_reklamowy_oran_2022_1
Obejrzyj koniecznie. Premiera w poniedziałek o 15:14. Zachęć też i zaproś do obejrzenia wystąpień rodzinę, znajomych, sympatyków szkoły, mieszkańców Jeżyc.