Z bohaterami książki "Bon czy ton, savoir - vivre dla dzieci" Kubą i Bubą dowiadujemy się, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Od dzisiaj wiemy, że zużytą papierową chusteczkę do nosa wyrzucamy do kosza.

Na zajęciach w świetlicy utrwalamy zasady właściwego zachowania się w szkole, na boisku i w świetlicy.

"Pamiętamy o magicznych słowach: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIEKUJĘ!" - oto jedna z zasad, które przestrzegamy.

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Poznaliśmy czynniki wpływające na zanikanie gatunków zagrożonych – kłusownictwo, zmiany klimatyczne, urbanizacja. Rozmawialiśmy o symbolicznej adopcji zwierząt, wolontariacie, opiece nad dzikimi zwierzętami. Nie zapomnieliśmy oczywiście  o naszych domowych milusińskich – kotach, pieskach, świnkach morskich. Jesteśmy przecież za nich odpowiedzialni!

W świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Bawiliśmy się korzystając z Kart Grabowskiego, graliśmy w matematyczne bingo, wykonaliśmy z papieru postać sowy, która widnieje w logo tego święta. Nauka tabliczki mnożenia nie jest wcale nudna i trudna.

Uroczyście powitaliśmy jesień, która przyszła także do naszej świetlicy. Korale z jarzębiny zrobiliśmy przepiękne!