foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w roku szkolnym 2015/2016 oddział przedszkolny nie został utworzony.

Przedszkolaki już wkrótce wypożyczać będą w bibliotece swoje pierwsze lektury. Dlatego wraz z końcem roku udały się do biblioteki szkolnej, by z uwagą wysłuchać pani bibliotekarki p. Anny Gruchot, która opowiadała o tym jak funkcjonuje biblioteka, jak wypożycza się książki oraz zdradziła ile książek znajduje się na licznych regałach. Dzieci miały także okazję usiąść na chwilę w czytelni i przejrzeć kolorowe czasopisma.

 

 

W ramach 20. Biennale Sztuki dla Dziecka przygotowywanych było wiele atrakcji dla dzieci z całego Poznania. Również przedszkolaki z oddziału przedszkolnego skorzystały z ciekawego wydarzenia, jakim był pokaz rosyjskiego filmu animowanego pt. "Brzydkie kaczatko" w Kinie Pałacowym w CK Zamek. Wzruszająca adaptacja bajki H. Ch. Andersena okraszona była piękną muzyką z baletu "Jezioro łabędzie".

Corocznie w oddziale przedszkolnym organizowany jest "Dzień Rodziny" z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Zaproszeni na tę uroczystość rodzice, wysłuchali bajkowych życzeń składanych przez dzieci, które w tym dniu wcieliły się w postaci ze znanych wszystkim bajek. Na koniec przedstawienia, tak jak to w bajkach bywa, musiał odbyć się uroczysty bal, a skoro był on wyprawiany na cześć rodziców, to i przybyli na uroczystość goście dołączyli do dzieci, by wspólnie spróbować swych sił w kilku prostych tańcach. Rodzice okazali się być znakomitymi tancerzami, a wspólnym tańcem sprawili dzieciom wiele radości.

W ramach realizowanego w naszej szkole programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu "Bezpiecznie to wiedzieć i znać", przedszkolaki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie młodszych klas, biorą udział w licznych spotkaniach z policjantami, by dowiadywać się jak dbać o bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Czytaj więcej: Festyn policyjny w Parku Wilsona

W związku z przypadającym w maju Międzynarodowym Dniem Muzeów, dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały sie do Galerii Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego znajdującego się przy Alejach Marcinkowskiego w Poznaniu. Pod okiem przewodniczki towarzyszącej grupie, dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się obrazom wybitnych polskich malarzy.

Czytaj więcej: Wycieczka przedszkolaków do Muzeum i na Stary Rynek

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym - "Jakie znasz zawody?" - organizowanym przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom różnych zawodów, szczególnie tych dawnych i mniej znanych. Wszystkie chętne dzieci mogły zmierzyć się z wybranym zawodem i przedstawić go w formie plastycznej. Wśród wykonanych rysunków, pojawił się m.in. mechanik samochodowy, kominiarz oraz florystka.

            Dwoje dzieci z oddziału przedszkolnego, Weronika Wieczorek oraz Igor Półtoraczyk, odważyło się wystąpić przed swoimi kolegami i koleżankami biorąc udział w konkursie recytatorskim im. Jana Brzechwy organizowanym corocznie przez Panie wychowawczynie ze świetlicy szkolnej. Oboje przedstawili bardzo "smakowite" wiersze. Najpierw Weronika, bez cienia tremy, zaprezentowała wiersz Juliana Tuwima o Dyziu, który marzył, by obłoczki zamieniły się w lody malinowe i żałował, że "całe niebo nie jest z tortu czekoladowego", a następnie Igor, słowami wiersza Danuty Wawiłow, roztoczył wokół wszystkich słuchaczy zapach pysznej czekolady "z orzechami, z rodzynkami, w pięknym pudle z obrazkami...".


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.