foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Od listopada do grudnia 2017 r. w szkole prowadzone były zajęcia o charakterze antydyskryminacyjnym i równościowym. Zajęcia dodatkowe prowadzone były metodą dramy przez Olgę Stobiecką-Rozmiarek, twórczynię pracowni "Imaginarium", wraz ze współpracownikami. Objęto działaniami klasy 3a, 4a oraz 5b. Zajęcia zostały nazwane "Zrozumieć drugiego człowieka" i miały na celu uwrażliwienie uczniów na odczucia koleżanek i kolegów,  nauczenie empatii i zapobieganie zachowaniom godzącym w poczucie wartości. drugiego człowieka. Żeby   zrozumieć innych, trzeba najpierw poznać samego siebie, zbudować poczucie własnej wartości. Wtedy łatwiej nam przyjąć to, że ktoś wygląda inaczej, nie jest tak samo sprawny jak inni, ma odmienne zainteresowania, wyznaje inny system wartości.  Okazało się, że dzieci chcą słyszeć "dobre", budujące i wzmacniające słowa, a odrzucają te, które poniżają i ranią, a często używane są nieświadomie. Dlatego tez na zakończenie projektu odbyła się ogólnoszkolna akcja pod nazwą "Słowa mają moc", podczas której uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pisali do siebie listy z miłymi, wzmacniającymi słowami. Na każdym piętrze szkoły pojawiło się "drzewo mocy", na którym każdy mógł napisać coś budującego. Projekt będzie kontynuowany w roku 2018. Na początek objęta nim zostanie klasa 7a.

Prowadzenie zajęć zostało sfinansowane przez Radę Osiedla Jeżyce.

Katarzyna Czyż

 

W dniu 19 grudnia 2017 r. Rada Osiedla Jeżyce zorganizowała w szkole konsultacje z młodzieżą na temat planowanych zmian w organizacji ruchu na Jeżycach. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów klasowych z klas 1-7, nauczyciele, rodzice oraz radni Rady Osiedla Jeżyce p. Aleksandra Sołtysiak-Łuczak (przewodnicząca ROJ) i Cezary Brudka (wiceprzewodniczący zarządu ROJ). Zaprosili oni na spotkanie projektanta, który opracowuje dla Rady Osiedla koncepcję organizacji ruchu w centrum Jeżyc. Uczniowie mieli szansę wypowiedzieć się na temat bezpieczeństwa w czasie swej drogi do szkoły. Młodzież bardzo aktywnie pracowała w grupach nanosząc na plansze  pomysły dotyczące ruchu w okolicach naszej szkoły. Na koniec każda z grup zaprezentowała pozostałym swoją koncepcję, a dyrektor szkoły wręczyła radnym list zredagowany w imieniu społeczności szkolnej, w którym domaga się stworzenia lepszych i bezpieczniejszych warunków komunikacyjnych w obrębie ulicy Słowackiego na odcinku pomiędzy ul. Kraszewskiego a ul. Wawrzyniaka.

Katarzyna Czyż

Obejrzyj zdjęcia

W tym tygodniu wracamy z zajęciami wychowania fizycznego na salę gimnastyczną po kilkumiesięcznym remoncie. Uczniowie i rodzice bardzo cierpliwie wyczekiwali zakończenia remontu i oto jest! Na sali zostało założone nowe oświetlenie z automatycznym sterowaniem natężenia światła, odmalowano wnętrze sali i wyremontowano podłogę. W korytarzu i szatniach położona została nowa wykładzina. Zostały wymienione drzwi we wszystkich pomieszczeniach, położono płytki ścienne na korytarzu i nowe kafelki w toaletach. Szatnie lśnią czystością, a nowe ławeczki i wieszaki zapraszają do korzystania. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwa system przeciwpożarowy (autonomiczne czujki dymu, hydranty, oświetlenie awaryjne). Każdy centymetr kwadratowy sali gimnastycznej mówi do użytkowników: "Dbaj o mnie, a będę Ci służyć długo i będziemy przyjaciółmi".

Warto dodać, że nasza sala gimnastyczna ma ponad 100 lat i jest jedną z ciekawszych pod względem architektonicznym budowli tego rodzaju w mieście Poznaniu. Nie przypomina nowoczesnych hal sportowych, ale ma swój niepowtarzalny klimat i piękno budowli z początku XX wieku. Każdy szczegół remontu był uzgadniany z Miejskim Konserwatorem Zabytków, a projekt budowlany został opracowany w oparciu o program konserwatorski.

Dyrekcja szkoły dziękuje uczniom i nauczycielom za wyrozumiałość i cierpliwość okazaną podczas prac remontowych.

Katarzyna Czyż

Przez prawie trzy miesiące, grupa uczniów klas 3 uczestniczyła w dodatkowych zajęciach komputerowych.

Na początku uczniowie przypomnieli sobie podstawowe elementy komputera. Potem pracowali z programem graficznym Paint. Poznali kilka trików możliwych do wykonania właśnie w tym programie. Szczególnie wszystkim spodobało się niecodzienne i magiczne zastosowanie klawisza Shift. Uczniowie przygotowywali kartki świąteczne, laurki dla bliskich oraz plany lekcji. Ćwiczyli również pisanie na klawiaturze w programie Mistrz Klawiatury. Próbowali także stworzyć pierwsze proste prezentacje multimedialne.

Czytaj więcej: Podsumowanie dodatkowych zajęć komputerowych

Nauczyciel naszej szkoły, Pan Maciej Hoffmann, za swoje sportowe zaangażowanie, edukację młodzieży i liczne sukcesy swoich podopiecznych na arenie międzynarodowej 29 grudnia 2017 roku odebrał znamienite wyróżnienia. Odbyło się to podczas uroczystości 110-lecia istnienia Posnanii, jednego z najstarszych klubów w stolicy Wielkopolski, która miała miejsce w auli Politechniki Poznańskiej. Przypominamy, że Pan Maciej od 16 lat jest trenerem wioślarstwa, a jego wychowankowie zdobyli około 150 medali na Mistrzostwach Polski, natomiast  blisko 30 zawodników startowało w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i licznych uniwersjadach. Ostatnie sukcesy podopiecznych Pana Hoffmanna to m.in. tegoroczne wicemistrzostwo seniorów w czwórce podwójnej, podium na zeszłorocznych Mistrzostwach Europy oraz czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Mamy zaszczyt poinformować, iż PAN MACIEJ HOFFMANN

 

odznaczony został BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ,

otrzymał BRĄZOWY MEDAL ZA ZASŁUGI DLA POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO

oraz ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO.

 

Serdeczne gratulacje oraz wyrazy podziwu, uznania i dumy
od całej społeczności szkolnej!

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.