foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

„Chcemy by dzieci spotkały teatr w swoich dzielnicach, aby odkryły miejsce ciekawe artystycznie i kulturalnie” 

Anna Szymczak 

„Pewnego dnia w Babeczkogórogrodzie ma miejsce wielkie wydarzenie: oto herold królewski obwieszcza, że książę Żarłomir, drugi syn Króla Brzuchatego Pierwszego, pragnie znaleźć sobie żonę. Żoną księcia ma natomiast zostać dama, która prócz wysokiego urodzenia – to znaczy bycia księżniczką – będzie posiadała również umiejętność upieczenia najpyszniejszego ciasta, jakiego książę kiedykolwiek spróbował(…)” I tu zaczyna się opowieść o Piekareczce Fiubździnce, co zapragnęła zostać żoną księcia. Aby upiec najpyszniejsze ciasto musiała ruszyć w drogę. Droga nie byłą łatwa, musiała borykać się z wieloma wyzwaniami i własnymi słabościami, by wreszcie stanąć przed Żarłomirem”. 

12 października klasy 5a i 5b korzystając z zaproszenia absolwentki naszej szkoły,  reżyser  Asz Teatru – Anny Szymczak, udały się do Domu Tramwajarza, aby obejrzeć spektakl „O Piekareczce ze słodkiej Krainy” oraz wziąć udział w warsztatach teatralnych. Wszystko to w ramach projektu „Sztuka z klasą”,  dofinansowanego przez Miasto Poznań.

Czytaj więcej: Spektakl i warsztaty teatralne z Asz Teatrem w Domu Tramwajarza

6 listopada klasa 5a udała się na wycieczkę „Szlakiem poznańskich legend”. Na początek odwiedziliśmy Blubry 6D. Miejsce, w którym zderzyliśmy się z technologią 6D, najeżone niezwykłymi efektami, przesycone tajemniczością i magią. Otwierając coraz to nowe drzwi spotykaliśmy coraz bardziej zaskakujące efekty i coraz więcej dowiadywaliśmy się o legendach poznańskich. Gdy już nie mogliśmy odróżnić co jest rzeczywistością, a co złudzeniem, dobrnęliśmy do końca magicznego tunelu. Ostatnia komnata poświęcona była gwarze poznańskiej. Quiz przeprowadzony tutaj, uzmysłowił nam, że sporo o gwarze wiemy, ale nie wszystko.

Czytaj więcej: Szlakiem poznańskich legend

W ostatni poniedziałek, mimo niesprzyjającej pogody, grupa odważnych siódmoklasistów, wzięła udział w projekcie "Rowerem do szkoły" organizowanym przez Stowarzyszenie Rowerowy Poznań.

Zajęcia rozpoczęły się na boisku przy szkole, gdzie uczniowie pod opieką szkoleniowców przećwiczyli jazdę indywidualną oraz w grupie, a także przygotowali się do wykonywania najważniejszych manewrów, m.in. skrętu w lewo. Po sprawdzeniu stanu technicznego rowerów i ćwiczeniach, nastąpił wyczekiwany przez uczniów moment, czyli przejazd ulicami Jeżyc, gdzie w ruchu miejskim mogli oni sprawdzić swe umiejętności. Przejazdowi towarzyszyło wiele emocji, a po bezpiecznym powrocie do szkoły, wszyscy uczniowie zasłużenie odebrali pamiątkowe dyplomy.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020" zainicjowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Szkoła będzie uczestniczyć w działaniach projektowych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych oraz technologii ICT.

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie podwyższą swoje kompetencje w zakresie korzystania z TIK, a w konsekwencji przełoży się to na osiągnięcie przez nich sukcesu edukacyjnego.

W tym roku po raz piąty został zorganizowany europejski tydzień kodowania: Europa Code Week. Nasza szkoła dołączyłą do tej społeczności po raz drugi.

W dniach od 16 do 28 października 2017 podczas informatyki oraz zajęć komputerowych uczniowie wszystkich klas ćwiczyli kodowanie. Tworzyli sekwencje poleceń dla osiągnięcia wskazanego celu. Kodowali rysunki, drogi jakimi należy podążać, aby osiągnąć metę, optymalizowali je i skracali długość zapisu stosując sekwencje i pętle.

Zapoznali się z pojęciem "debugowanie": znajdowali błędy w swoich kodach i naprawiali je. 

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.