foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 61 847 58 20
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

W dniu 18 czerwca 2019 uczniowie klas siódmych i szóstej wybrali się na drugą stronę Warty, aby poznać obiekty Politechniki Poznańskiej oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych dla nich na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Podczas wykładu uczniowie byli bardzo aktywni. Nawiązywali dialog z prowadzącym zajęcia studentem pracującym w Kole Naukowym zajmującym się samoprezentacją.

Prowadzący przedstawił różne aspekty prezentowania siebie i swojej wiedzy w różnych gremiach. Zwracał uwagę na sposób wykonania prezentacji w programie Power Point i tu docenił wiedzę, jaką wykazali się uczniowie.

Po zajęciach okazało się, że nie były one jedyną atrakcją tego dnia. Uczniowie zostali oprowadzeni po obiektach uczelni.

Bardzo atrakcyjne było zwiedzanie obiektów sportowych, w tym sale do aerobiku, judo, siłownie dla pań i panów, sale do squash'a, sale gier planszowych oraz salę główną z szatniami i salą dla VIPów, na których poza zwykłymi zajęciami dla studentów odbywają się również znaczące zawody sportowe rangi międzynarodowej.

prezentacja

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

 / Seneka Młodszy/

 

19 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość pożegnania klas ósmych, na której wręczone zostały nagrody dla wyróżniających się uczniów oraz statuetki dla najlepszych absolwentów.  

Pani Dyrektor, Katarzyna Czyż,  przypomniała zgromadzonym uczniom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzyła, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w  naszej szkole. Pani Dyrektor podziękowała także rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

Zebrani mogli wysłuchać koncertu muzycznego oraz obejrzeć występ prestidigitatora.

Drodzy Absolwenci! Skończyliście przygodę, która więcej się nie powtórzy. Nie martwcie się jednak. Coś musi się skończyć, żeby zaczęło się coś nowego. Życzymy powodzenia!

Jakub Siódmiak, uczeń klasy 5a został laureatem konkursu: Poznań Pełen Emocji, organizowanego przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz Urząd Miasta. W nagrodę Jakub uczestniczył w obradach o Poznaniu. W tym samym  czasie uczniowie klasy 5a mogli wziąć udział w Dniu Dziecka na placu Kolegiackim. 

Dnia 4 czerwca członkowie koła 'Hedgehog Language & Culture Club' zjedli wspólnie śniadanie. CornAir jest pierwszą w Poznaniu i w Polsce knajpką specjalizującą się w płatkach śniadaniowych.

7 czerwca uczniowie klasy 3a pojechali na wycieczkę klasową do Kościana na Wyspę Piratów. 

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w warsztatach pt. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą, czyli strój w XVII w." w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza w Poznaniu. Podczas zajęć uczniowie scharakteryzowali strój szlachecki męski i damski, następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, zaprojektowali strój szlachcica/ szlachcianki według obowiązujących w XVII w. modowych zasad.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 5a: Wiktoria Gusztab, Martyna Mikołajczak, Jakub Beyer, Bartosz Stachura, klasy 6a: Amelia Wojtasińska, klasy 6b: Oktawian Kryszak oraz z klasy 8a: Olga Kulawiak wzięli udział w projekcie "W sieci możliwości".

Uczniowie klasy 5a mieli możliwości uczestniczenia w ostatnim spektaklu pt. "Prestiż" grupy "Dzikie Densy". Ogromne BRAWA dla naszych aktorów. Podziękowania dla @Rada Osiedla Jeżyce, @Imaginarium @Olga Stobniecka-Rozmiarek, @Julla Gir, @Stanisław Gołębiewski.


Copyright © 2021 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.