foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

W dniu 31 maja uczennice szkoły: Julia Obud, Paulina Teszner, Patrycja Przybył, Marzena Gracz, Nicola Nowicka, Natalia Stachowiak  wzięły udział w turnieju organizowanym przez ZSMS Poznań na os. Tysiąclecia. Reprezentując barwy SKF KS Poznań odniosły wspaniały sukces zajmując miejsca: 1,2,4,8,9 w gronie 18 zespołów. Pokonując takie zespoły jak ZSMS, Energetyk Poznań, sp. 53, MKS Malta Poznań...

Zakończenie projektu

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNYM POZNANIAKIEM,

który realizowany był przez: Przedszkole nr 71 „Pod Topolą” w Poznaniu  we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania oraz Wojewódzką Komendą Policji w Poznaniu przy wsparciu Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56 w Poznaniu, klasy ratowniczo-pożarniczej oraz klasy policyjnej.

16 maja klasa 1b z wychowawcą wzięła udział w uroczystości kończącej projekt. W tym dniu wybrane grupy przedszkolne i klasy szkolne brały udział w olimpiadzie w formie konkursów i zabaw. Odbyło się też podsumowanie i podanie wyników konkursu plastycznego, który swoją tematyką objął zagadnienia z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na poziomie naszej klasy wyłoniono następujących laureatów: I miejsce Nicolas Kamza, II miejsce Julia Nowak, III miejsce Kacper Kowalczyk. Uczniowie ci otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Poza tym imienne wyróżnienia otrzymali: Barbara Antczak, Weronika Budzińska, Tadeusz Chrapkiewicz, Damian Furmaniak i Nikodem Wętły. Klasa otrzymała też książeczki tematyczne, plecak z apteczką do udzielania pierwszej pomocy, gry, lego, broszury informacyjne „Wiem jak ratować życie”.

Serdecznie dziękujemy ORGANIZATOROM za umożliwienie klasie Ib udziału w tak ważnym projekcie. Obiecujemy, że zdobytą wiedzę będziemy zastosowywać w praktyce i dzielić się nią z innymi.

Renata Maciejewska

23 maja klasy 6b i 7b miały okazję zwiedzić schron przeciwlotniczy na ul. Jackowskiego oraz w Parku Wilsona. Wysłuchaliśmy również prelekcji "Jak obronić Poznań - wirtualna wycieczka po historii fortecznego Poznania", a nawet poćwiczyliśmy celność na stanowisku strzeleckim.

31 maja uczniowie naszej szkoły gościli na stadionie AWF i brali udział w Festynie Integracyjnym "Dzieci - Dzieciom", którego organizatorem jest Fundacja "Światełko w Tunelu".

W bieżącym roku szkolnym szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. Działało u nas Uczniowskie Laboratorium Informatyczne.

W jego ramach uczniowie zrealizowali projekt "Drzewa w naszym Rejonie". Na wykonanie projektu składał się etap planowania prac, przewidywanie końcowego efektu, wyznaczenie kolejnych zadań i terminów zakończenia poszczególnych etapów. Końcowym efektem miała być prezentacja społeczności uczniowskiej zrealizowanego projektu. 

Mapka Google: Drzewa w naszym rejonie kliknij tutaj

Obejmował on zapoznanie się z rejonem naszej szkoły.

Wykonali prezentację o patronach ulic.

Uczniowie dowiedzieli się do kogo należą drzewa od ul. Mickiewicza do ul. Polnej oraz od ul. Bukowskiej do Dąbrowskiego.

Poszukali informacji dotyczących tworzenia dokumentacji dendrologicznej, w tym szczególnie o zasadach mierzenia obwodów drzew na wysokości 130 cm od podłoża.

W ramach projektu odwiedzili Ogród Dendrologiczny, w którym zdobyli lub utrwalili wiedzę o rozpoznawaniu gatunków drzew. Zebrali i wysuszyli liście, wykonali karty informacyjne oraz uzupełnili karty zielnika wysuszonymi okazami.

Korzystając ze stworzonych kart dokumentacyjnych notowali wyniki dokonywanych pomiarów drzew wykonując także fotografię okazów. Zamieścili drzewa na mapie Google, uzupełniając informacje o gatunku, pomiarze oraz zakodowaną numerem ULI autorze pomiaru. Dodatkowo zamieszczali wykonane fotografie okazów.

Przygotowali stoisko prezentujące wydruk wykonanej w ramach projektu mapki Google, zielnika oraz tablicę dokumentującą prace w ramach ULI. W pracowni komputerowej dostępna była interaktywna mapka na ekranie.

Można było również wziąć udział w nauce programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go!

Kolejny SUKCES! Jakub Siódmiak, uczeń klasy 5a został laureatem konkursu "Poznań pełen emocji", organizowanego przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz Urząd Miasta Poznania.
Uczeń 31 maja otrzyma nominację do Dziecięcej Rady Poznania i wraz z innymi nagrodzonymi weźmie udział w debacie o Poznaniu.

 

Mamy to! Zdobyliśmy 2 i 7 miejsce w finale siatkówki ENEA.
II miejsce w kategorii dwójek zdobyły Wiktoria Gusztab z klasy 5a oraz Julia Obud z klasy 5b.

VII miejsce w kategorii trójek Paulina Teszner, Patrycja Przybył, Nicola Grabowska, Natalia Stachowiak.

GRATULUJEMY i cieszymy się razem z Wami. Dziewczynki trenowały pilnie przez cały rok pod okiem pani Katarzyny Dulskiej. W nagrodę zdobywczynie II miejsca pojadą na trzydniowy camp siatkarski do Kołobrzegu.

 

Katarzyna Dulska

 

Dnia 16 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 23 odbył się Międzyszkolny Konkurs MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT VII dla uczniów klas I-VIII.
Uczestnicy rozwiązywali test, który trwał 45 minut i składał się z zadań zamkniętych i otwartych.
Konkurs polegał na wyłonieniu trzech zwycięzców w grupie uczniów klas I-III, IV-V oraz VI-VIII którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów w teście w swoich kategoriach wiekowych.
Reprezentantami naszej szkoły byli: Piotr Cyganek z klasy 3a, Adrianna Biesiadka z klasy 5a oraz Wiktoria Wysocka z klasy 8a, którym towarzyszyła pani Joanna Hoffmann.

 

 

We wtorek 14 maja od 16:30 została przygotowana prezentacja różnych działań ULI. Wykorzystaliśmy termin zebrań z rodzicami i zaprosiliśmy ich, aby zaprezentować nasze prace.

Pokazaliśmy jak można kodować informacje. Opowiadaliśmy o emocjach jakie towarzyszyły nam podczas wycieczek do Kontenera Enigmy, gdzie poznaliśmy historię szyfrowania, do Laboratorium Wyobraźni pokazując między innymi wykonane tam zdjęcia podczas eksperymentowania oraz do Ogrodu Dendrologicznego.

Zachęcaliśmy rodziców do zakodowania krótkich informacji przy pomocy kodu Cezara korzystając między innymi ze stron szyfrowanie oraz deszyfrowanie.

Poza tym pokazaliśmy jak tworzyć kody  QR i odczytywać je przy pomocy tabletów. Zaprezentowaliśmy prace wykonane w programie Canva. 

Opowiadaliśmy o naszym projekcie: naszych spacerach po ulicach z miarami, metodzie mierzenia drzew, wprowadzaniu informacji do mapki google, o kłopotach i osiągnięciach.

Głównym punktem naszego spotkania była prezentacja na ekranie wykonanej przez nas mapy.

Na spotkanie przybyli też koledzy, którym zademonstrowaliśmy grę Scottie Go!

Spotkanie przedłużyło się, gdyż entuzjaści mieli okazję spędzić w sali komputerowej czas spotkań rodziców z wychowawcami.

 

W dniu 13 maja 2019 roku uczniowie biorący udział w projekcie Uczniowskie Laboratoria Informatyczne Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 odwiedzili Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 71e.

Spotkanie z panią Agatą Ożarowską w ramach projektu "Dzika Szkoła" pozwoliło zapoznać się z metodami rozpoznawania rodzimych gatunków drzew. Kryteria rozpoznania to pokrój drzewa, wygląd pnia i kory oraz wygląd liścia. W różnych porach roku rozpoznanie ułatwia wygląd kwiatostanów lub owoców. Uczniowie zostali opiekunami - specjalistami od poszczególnych gatunków.

Uzyskane informacje zostały wykorzystane podczas drogi powrotnej przez Park Sołacki oraz do wykonania dalszego ciągu prac związanych z tworzeniem projektu uczniowskiego: "Drzewa w naszym rejonie". Poza nadaniem lub korektą nazw drzew zamieszczonych na mapie oraz przygotowaniem kart poszczególnych gatunków uczniowie zebrali okazy do ususzenia w celu wykonania zielnika.

There are no images in the gallery.

 

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.