foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Kolejny SUKCES! Jakub Siódmiak, uczeń klasy 5a został laureatem konkursu "Poznań pełen emocji", organizowanego przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz Urząd Miasta Poznania.
Uczeń 31 maja otrzyma nominację do Dziecięcej Rady Poznania i wraz z innymi nagrodzonymi weźmie udział w debacie o Poznaniu.

 

Mamy to! Zdobyliśmy 2 i 7 miejsce w finale siatkówki ENEA.
II miejsce w kategorii dwójek zdobyły Wiktoria Gusztab z klasy 5a oraz Julia Obud z klasy 5b.

VII miejsce w kategorii trójek Paulina Teszner, Patrycja Przybył, Nicola Grabowska, Natalia Stachowiak.

GRATULUJEMY i cieszymy się razem z Wami. Dziewczynki trenowały pilnie przez cały rok pod okiem pani Katarzyny Dulskiej. W nagrodę zdobywczynie II miejsca pojadą na trzydniowy camp siatkarski do Kołobrzegu.

 

Katarzyna Dulska

 

Dnia 16 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 23 odbył się Międzyszkolny Konkurs MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT VII dla uczniów klas I-VIII.
Uczestnicy rozwiązywali test, który trwał 45 minut i składał się z zadań zamkniętych i otwartych.
Konkurs polegał na wyłonieniu trzech zwycięzców w grupie uczniów klas I-III, IV-V oraz VI-VIII którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów w teście w swoich kategoriach wiekowych.
Reprezentantami naszej szkoły byli: Piotr Cyganek z klasy 3a, Adrianna Biesiadka z klasy 5a oraz Wiktoria Wysocka z klasy 8a, którym towarzyszyła pani Joanna Hoffmann.

 

 

We wtorek 14 maja od 16:30 została przygotowana prezentacja różnych działań ULI. Wykorzystaliśmy termin zebrań z rodzicami i zaprosiliśmy ich, aby zaprezentować nasze prace.

Pokazaliśmy jak można kodować informacje. Opowiadaliśmy o emocjach jakie towarzyszyły nam podczas wycieczek do Kontenera Enigmy, gdzie poznaliśmy historię szyfrowania, do Laboratorium Wyobraźni pokazując między innymi wykonane tam zdjęcia podczas eksperymentowania oraz do Ogrodu Dendrologicznego.

Zachęcaliśmy rodziców do zakodowania krótkich informacji przy pomocy kodu Cezara korzystając między innymi ze stron szyfrowanie oraz deszyfrowanie.

Poza tym pokazaliśmy jak tworzyć kody  QR i odczytywać je przy pomocy tabletów. Zaprezentowaliśmy prace wykonane w programie Canva. 

Opowiadaliśmy o naszym projekcie: naszych spacerach po ulicach z miarami, metodzie mierzenia drzew, wprowadzaniu informacji do mapki google, o kłopotach i osiągnięciach.

Głównym punktem naszego spotkania była prezentacja na ekranie wykonanej przez nas mapy.

Na spotkanie przybyli też koledzy, którym zademonstrowaliśmy grę Scottie Go!

Spotkanie przedłużyło się, gdyż entuzjaści mieli okazję spędzić w sali komputerowej czas spotkań rodziców z wychowawcami.

 

W dniu 13 maja 2019 roku uczniowie biorący udział w projekcie Uczniowskie Laboratoria Informatyczne Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 odwiedzili Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 71e.

Spotkanie z panią Agatą Ożarowską w ramach projektu "Dzika Szkoła" pozwoliło zapoznać się z metodami rozpoznawania rodzimych gatunków drzew. Kryteria rozpoznania to pokrój drzewa, wygląd pnia i kory oraz wygląd liścia. W różnych porach roku rozpoznanie ułatwia wygląd kwiatostanów lub owoców. Uczniowie zostali opiekunami - specjalistami od poszczególnych gatunków.

Uzyskane informacje zostały wykorzystane podczas drogi powrotnej przez Park Sołacki oraz do wykonania dalszego ciągu prac związanych z tworzeniem projektu uczniowskiego: "Drzewa w naszym rejonie". Poza nadaniem lub korektą nazw drzew zamieszczonych na mapie oraz przygotowaniem kart poszczególnych gatunków uczniowie zebrali okazy do ususzenia w celu wykonania zielnika.

There are no images in the gallery.

 

 

2 kwietnia 2019 roku uczestniczyliśmy w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia z tego tematu zostały przeprowadzone przez Zespół Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56 w Poznaniu, klasy ratowniczo-pożarnicze oraz klasy policyjne. Miejscem spotkania było przedszkole „Tęczowy Świat”. W trakcie zabawy uczyliśmy się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. Omawialiśmy następujące tematy: 

1. Bezpieczeństwo osoby udzielającej pomocy i poszkodowanego oraz wzywanie pomocy.

2. Sprawdzanie przytomności osoby poszkodowanej oraz wzywanie pomocy.

3. Oddech - rozpoznawaliśmy trzema zmysłami (słuch, wzrok, dotyk) czy poszkodowany oddycha.

4. Pozycja boczna ustalona - uczyliśmy się jak ułożyć osobę poszkodowaną by spokojnie i bezpiecznie móc doczekać się przyjazdu karetki pogotowia oraz w jaki sposób kontrolować stan rannego. 

5. Oddechy ratownicze - wykorzystując manekiny uczyliśmy się jak pomóc rannemu, który nie oddycha. Ćwiczyliśmy oddechy ratownicze, zwracając uwagę na ruch klatki piersiowej. Dowiedzieliśmy  się ile wdechów powinniśmy wykonać, żeby nasza pomoc była skuteczna.

6. Uciskanie klatki piersiowej – uczyliśmy się odpowiedniego uciskania klatki piersiowej oraz zapamiętania liczby dokonywanych ucisków.

Dzięki tym zajęciom nauczyliśmy się w jaki sposób być  odpowiedzialnym za siebie i innych. Dziękujemy organizatorom za umożliwienie uczestnictwa w tak ważnych warsztatach.

Renata Maciejewska

W dniu 28 kwietnia w Komornikach odbędzie się turniej półfinałowy mistrzostw wielkopolski w mini siatkówce dziewczynek. W kat. trójek wystąpią dziewczynki z klasy 5 B  w składzie (Natalia Stachowiak, Nicole Grabowska, Patrycja Przybył, Paulina Teszner). Po przebyciu eliminacji klubowych  oraz rozgrywek ćwierćfinałowych są już wśród 24 najlepszych zespołów w swojej kategorii wiekowej w województwie. W najbliższy weekend będą walczyły o awans do najlepszej dwunastki. Jest to olbrzymi sukces ponieważ dziewczynki pomimo krótkiego stażu treningowego rywalizują z renomowanymi zespołami z całej wielkopolski. Brawo dziewczyny!

W dniu 18.04.2019 w Szkole Podstawowej nr 36 odbył się Wielkanocny Turniej Rodzinny. Organizatorami turnieju była Rada Rodziców SP 36, klub SKF KS Poznań oraz Teszner BV Team.

Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor SP 36 Pani Katarzynie Czyż która udostępniła na ten cel nieodpłatnie sale gimnastyczną. Za samą organizacje i przebieg odpowiadał Mariusz Teszner. W turnieju zagrali uczniowie SP 36 oraz dzieci trenujące siatkówkę w ramach zajęć prowadzonych przez Klub SKF KS Poznań na terenie szkoły SP 36 oraz ich rodzice i rodzeństwo na turnieju przybyli też absolwenci szkoły którzy wykorzystali turniej do ponownego spotkania ze szkołą do której kiedyś uczęszczali. Turniej obfitował w wiele emocjonujących pojedynków, choć najważniejsza była zabawa i wspólne spędzenie czasu w duchu rywalizacji fair play. W Turnieju wystartowało 13 zespołów które początkowo rywalizowały w czterech grupach grając każdy z każdym do 25 pkt. Po rozgrywkach eliminacyjnych nastąpiło podsumowanie i podział na 3 grupy walczące o konkretne miejsca 1-4, 5-8, 9-12, 13. Wszystkim startującym niezależnie od zajętego miejsca należą się brawa za wysiłek pozostawiony na boisku. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju otrzymały paczki ze słodkościami ufundowane przez rodziców z SP 36 na najlepszą trójkę czekały puchary, których fundatorem byli również rodzice dzieci z SP 36 oraz medale które ufundował klub SKF KS Poznań. Każde z dzieci otrzymało tez pamiątkowy dyplom. Był to drugi tego typu turniej organizowany w SP 36 który był niewątpliwie sukcesem organizacyjnym. Po świętach Wielkiej nocy 28 kwietnia dziewczynki z SP 36 na co dzień trenujące w SKF KS Poznań będą walczyły w kategorii trójek o finał mistrzostw wielkopolski, trzymamy mocno kciuki za awans. Kolejnym wyzwaniem jest finał ENEA akademii, który odbędzie się na koniec maja, w którym też na pewno odegrają kluczowe role w kat. dwójek oraz trójek.

Klasyfikacja końcowa:

1. Zuza Dopierała, Joanna Dopierała

2. Robert Kusik, Martyna Rudawska

3. Alan Teszner, Paulina Teszner

4. Julia Obud, Anita Lipka, Nicole Grabowska

5.Marta Cieślak, Julianna Cieślak

6.Jesica Szurkowska Joanna Szurkowska.

7. Antonina Jopp , Luiza Maciejewska, Zuzanna Świątalska

8. Laura Baranowska, Paulina Kubiak

9. Oliwia Wodzińska, Amelia Wilczyńska

10. Tomasz Kucharski, Julia Kucharska

11. Wiktoria Kusiak, Nicole Kramer

12. Nicola Nowicka, Justyna Klimecka

13. Natalia Stachowiak, Marzena Gracz, Patrycja Przybył

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 36 w Poznaniu serdecznie dziękuje

za wszystkie słowa wsparcia i zrozumienie. 

 

Z okazji świąt chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia.
Oby to był czas spokojny, przeżywany z najbliższymi,
czas piękny i obfitujący jedynie w pozytywne emocje i przeżycia.
Wszystkiego dobrego.

 

22 marca w Liceum Ogólnokształcącym nr 4 w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród "Złotych Jeży 2018" dla wyróżniających się młodych mieszkańców dzielnicy Jeżyce. Mamy zaszczyt poinformować, iż w tym roku nagrodę odebrali następujący uczniowie naszej szkoły:


Jadwiga Kochańska

Marianna Żmidzińska

Marcin Kasperczak

Mateusz Ujazdowski

Adrianna Biesiadka

Kaja Księżopolska

Zuzanna Kasowska

Jakub Beyer

Witold Damrat

Gustaw Damrat

 

Serdecznie gratulujemy "najlepszym z najlepszych", jak zostało napisane na pamiątkowych statuetkach, a także ich Rodzicom.  

Ogromne podziękowania składamy organizatorom uroczystości - Państwu Danucie i Leszkowi Żurkiewiczom.

zdjęcia udostępnili: Jadzia Kochańska, Marcin Kasperczak, Państwo Damrat, Pan Jakub Żmidziński

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.