foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Pani Barbara Raczkiewicz dziękuje każdemu, kto zagłosował na nią w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL.

W ramach programu "Profilaktyki niepowodzeń szkolnych" we współpracy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczna nr 1 w Poznaniu rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia logopedyczne w formie warsztatów. Adresatami zajęć są uczniowie klas I. Celem zajęć jest wspieranie rozwoju mowy, usprawnienie aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego oraz kształcenie percepcji słuchowej. Zajęcia prowadzone są przez logopedów Edytę Faltyńską i Marzannę Frączek.

E. Faltyńska

M. Frączek

W piątek, 16 listopada naszą szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Tęczowy Świat. Goście mieli możliwość bliższego poznania i "poczucia" jak to jest w szkole. Zobaczyli tablicę pamiątkową naszego patrona mjr. Henryka Sucharskiego, bibliotekę, salę komputerową, sale lekcyjne, sekretariat, świetlicę. Mogliśmy także się pochwalić wystawą pucharów i medali zdobytych przez naszych wspaniałych uczniów.Przedszkolaki odwiedziły dwie klasy - klasę I b i II b. Usiadły w ławkach szkolnych, oglądały książki i przybory szkolne. Przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Powodzenia dla przedszkolaków i do zobaczenia 1 września.

W środę, 14 listopada panie ze świetlicy przeprowadziły zajęcia dla dzieci z najstarszej grupy wiekowej z Przedszkola Galileo w Poznaniu. Nasi mili goście odwiedzili nas w tym roku szkolnym już po raz drugi. Dzieci mogły bliżej poznać możliwości spędzania czasu w świetlicy szkolnej, a oferta zajęć świetlicowych jest niezwykle bogata. Tym razem zaoferowałyśmy gościom udział w zajęciach ruchowych na małej sali gimnastycznej. Były to zabawy z chustą animacyjną, zabawy logopedyczne usprawniające aparat mowy, zabawy sportowe wyrabiające refleks i uwagę. Na koniec dzieci mogły się zrelaksować leżąc na matach, wykonując ćwiczenia z elementami jogi. Ciekawym doświadczeniem był także udział w zabawie muzycznej połączonej z baletem.

W piątek 16 listopada klasa 1b została zaproszona przez wychowawczynie świetlicy szkolnej na zajęcia integrujące zespól klasowy. Głównym tematem zajęć był „Sens życia” i rozmowa na jego temat na podstawie fragmentów książki o tym samym tytule i doświadczeń dzieci. Uczniowie odpowiadali na pytania i brali udział w dyskusji. Okazało się, że pierwszoklasiści doskonale wiedzą, co to jest sens życia i że oni go również realizują. Wypowiedzi uczniów są dowodem na to, że w życiu codziennym warto kierować się uczciwością, szacunkiem i godną postawą. Druga część zajęć odbyła się w małej sali gimnastycznej, gdzie dzieci mogły wziąć udział w zabawach i grach integrujących grupę. Uczniowie wrócili do klasy bardzo zadowoleni. Jeszcze w klasie przez kilka minut dzielili się swoimi wrażeniami z udziału w zajęciach. Dziękujemy wychowawczyniom świetlicy, które zorganizowały tak ciekawe i jednocześnie jednoczące zespół klasowy zajęcia.

Renata Maciejewska

 

30 października klasa 1b wzięła udział w inauguracji projektu „Bezpieczny Przedszkolak – bezpiecznym poznaniakiem”.

Otrzymaliśmy od Pani fotograf Marty Musielak tak niezwykłe zdjęcia z parady oraz z zajęć, na których uczniowie wraz z muzykami: Ostapem Mańko i Dawidem Dąbrowskim przygotowywali podkład muzyczny i instrumenty, że nie sposób się nimi nie podzielić:)

 ENEA Akademia Siatkówki

„PIĘKNA NIEPODLEGŁA BIAŁO – CZERWONA” to uroczystość przygotowana przez Przedszkole nr 71 „Pod Topolą”.  Klasa 1b wraz z wychowawcą uczestniczyła w tej uroczystości. Występ Przedszkolaków był profesjonalnie przygotowany, dzieci   reprezentowały postawę patriotyczną i artystyczny talent. Mali aktorzy w pięknych strojach  pod opieką pań nauczycielek - piosenką, wierszem i tańcem - polonezem, „oprowadziły” nas przez historię naszego kraju, jego geograficzne zróżnicowanie i bogatą tradycję. Dzięki udziałowi w tej uroczystości uczniowie klasy pierwszej mieli okazję przeżyć krótką lekcję patriotyzmu. Dziękujemy pani dyrektor Marzennie Bolińskiej za zaproszenie na tę uroczystość.

Renata Maciejewska

 

We wtorek 13 listopada 2018 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty biologiczno –  chemiczne.  W warsztatach   wzięli  udział uczniowie klas piątych, szóstych,   siódmych i   ósmych, natomiast sala nr 41 zmieniła się w laboratorium biologiczno – chemiczne.Uczniowie biorący udział   w warsztatach otrzymali  prawdziwy strój chemika i przy pomocy nauczyciela prowadzącego zajęcia mogli działać. Podczas przeprowadzania danego doświadczenia nauczyciel nie tylko nakierowywał uczniów, ale też zadawał pytania dotyczące określonego doświadczenia jak i też oczekiwał właściwych odpowiedzi, czyli wniosków jakie wypływały z  przeprowadzonego procesu chemicznego i biologicznego.Wszyscy uczniowie biorący udział w tym spotkaniu z chemią i z biologią stwierdzili, iż taki sposób  poznawania  procesów biologicznych i chemicznych pozwolił im znacznie szybciej je zrozumieć i łatwiej przyswoić określone  wiadomości.

 Nauczyciel prowadzący zajęcia: Hanna Wołczyk


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.