3a i 3b na wycieczce w TONIELAMA. Prowadząca była Marta Liniarska, była uczennica SP 36. Spotkanie z alpakami, poznanie ich zwyczajów, wyprowadzenie na spacer do lasu. Obcowanie z przyrodą i szukanie wiosny. Chwilo, trwaj!!!

Trwa TYDZIEŃ DLA ZIEMI organizowany przez Radę Młodzieżowych Jeżyków. Grupa aktywistów m.in. z RMJ, samorządu, redakcji gazetki wzięła udział w warsztatach na temat recyklingu i gospodarowania odpadami profesjonalnie przeprowadzonych przez pracowniczki Zakładu Zarządzania Odpadami w Poznaniu. Twórcze spotkanie i duża dawka wiedzy.

Skoro trwa "TYDZIEŃ DLA ZIEMI", nie można zapomnieć o przeciwdziałaniu marnowaniu. Zrób wiosenne porządki. Wymień swoje stare zabawki, książki, sprzęt sportowy lub inne przedmioty, których już nie używasz, na COŚ, co zapewni CI nowe doznania🙂 Młodzieżowy Pchli Targ organizuje Rada Młodzieżowych Jeżyków.

W ramach TYGODNIA ZIEMI organizowanego przez Radę Młodzieżowych Jeżyków zachęcamy UCZNIÓW  do udziału w konkursie literackim "LIST DO ZIEMI". Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Kaczmarek, szkolny koordynator RMJ.

W ramach TYGODNIA ZIEMI organizowanego przez Radę Młodzieżowych Jeżyków zachęcamy UCZNIÓW I NAUCZYCIELI do udziału w konkursie fotograficznym. Szczegółowych informacji udziela p. Magdalena Kaczmarek, szkolny koordynator RMJ.

PAMIĘTAJ CZŁOWIEKU MŁODY, NIE WOLNO MARNOWAĆ WODY!

Dostęp do czystej wody jest kluczowy do poprawy jakości życia milionów ludzi. Wydaje się, że na świecie jest jej nieograniczona ilość, to jednak jej zasoby są nie wystarczające i kurczą się z roku na rok. Warto zwrócić uwagę ludzkości na konieczność dbania i oszczędzania wody.
Uczniowie klasy 7a i 7b wykonali ciekawe plakaty promujące oszczędzanie wody. Zawierały one wiele ważnych informacji o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Przedsięwzięcie realizowane było w ramach projektu edukacyjnego na lekcji chemii.

Hanna Wołczyk

woda_hania-1

Akcja „Żonkile” to ważny projekt edukacyjny przypominający o powstaniu w getcie warszawskim. Właśnie z tej okazji klasa 3a wraz z wychowawcą Renatą Maciejewską została zaproszona do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji w Poznaniu. Uczniowie wysłuchali legendy z Golemem w roli głównej. Opowieść była bogato ilustrowana, dzięki temu dotarła do wyobraźni młodego odbiorcy. Uczniowie przy okazji mogli dowiedzieć się o codziennym życiu podczas trwania II wojny światowej, o prześladowaniu Polaków i Żydów. Następnie przystąpili do pracy twórczej, tworząc niezwykłe dzieło plastyczne.  Mogły też wykonać żonkila symbolizującego pamięć, szacunek i nadzieję. W czasie warsztatów uczniowie z klasy 3a wypowiadali się na temat pomagania, nazywali swoje emocje podczas pracy z trudnym tematem, jakim jest wojna. Dziękujemy Paniom Joannie i Małgorzacie za zaproszenie.

Dzieci z klas 3a i 3b gościły w tym tygodniu panie policjantki z Komisariatu Poznań- Jeżyce oraz panią ze Straży Miejskiej. Przeprowadziły one warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po części  teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod okiem prowadzących samodzielnie wykazywały się znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy.