foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

30 listopada w świetlicy miał miejsce magiczny wieczór. Studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza przybliżyli dzieciom zwyczaje i tradycje andrzejkowe obchodzone dawniej i dziś. Dzieci uczestniczyły w zabawach, wróżbach, słuchały legend i wierszy. Dziewczynki poznały imiona swoich przyszłych mężów, chłopcy poznali imiona swoich żon. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa „Próba przyjaźni”, „Panna, mężatka, zakonnica”, „Kim będę w przyszłości”, „Kolor prawdę ci powie”.

W piątek, 12 czerwca 2015 roku w świetlicy szkolnej odbył się coroczny szkolny konkurs „Mam Talent”. Wzięło w nim udział 42 uczniów z klas I – VI. Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły mini recital – taniec dworski „Menuet” i piosenkę wakacyjną. Dla ośmielenia uczestników jako pierwszy wystąpił zespół taneczny „Czarne Mamby” – panie ze świetlicy.
     Jubileuszowy festiwal własnej twórczości otworzyła pani dyrektor Katarzyna Czyż. Przedstawiła wszystkim obecnym rodzicom, dzieciom i pracownikom szkoły zaproszonych gości – panią młodszą aspirant Małgorzatę Tamborską i księdza Jakuba Drosika.
W czasie dwugodzinnych występów zaprezentowano rozmaite talenty: taneczny, wokalny, prestigitatorski, konstruktorski, aktorski, plastyczny.
Impreza co roku cieszy się dużym powodzeniem. Dzieci chętnie biorą w niej udział. Udział w konkursie pozwala odkryć dzieciom drzemiące w nich talenty i być może pomoże w przyszłości w wyborze drogi zawodowej.
Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 36 będą wręczane  podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.
                                                                                                                                                                                           Wychowawcy świetlicy

W sobotę, 16 maja grupa dzieci z klas I - III pod opieką wychowawców świetlicy wyruszyła na wycieczkę po Poznaniu - "Szlakiem poznańskich legend". Spacer ulicami miasta poprowadziła pani przewodnik. Przypomniała opowieść o Górze św. Marcina, rogalach świętomarcińskich, legendę o Muszej Górze, duchu czarnego psa w Bibliotece Raczyńskich, legendę o Górze Zamkowej i Ludgardzie, opowieść o koziołkach, trębaczu z ratuszowej wieży oraz opowieść o fałszywym królu i mieszczaninie przemienionym w wilka.  Dzieci aktywnie uczestniczyły w zwiedzaniu miasta. Odpowiadały na pytania, zagadki, zdobywały nagrody, opowiadały fragmenty legend. Wycieczka była zwieńczeniem cyklu zajęć odbywających się w świetlicy szkolnej.

 

W piątek, 27 marca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs literacki im. Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 32 dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III. Wszyscy byli świetnie przygotowani, wiersze recytowano po mistrzowsku. Uczestnicy konkursu przygotowywali się w klasie z wychowawcami, w domu z rodzicami i w świetlicy szkolnej. Dzieci poznały między innymi wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty Gellner, Ludwika Jerzego Kerna, Stanisława Jachowicza, Elizy Piotrowskiej. Utwory czytały dzieci, wychowawcy świetlicy  i rodzice. Później wykonano ilustracje, plakaty i historyki obrazkowe. Dobór repertuaru podczas konkursu był niezwykle ciekawy, mogliśmy poznać wiersze mniej znane. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne, dlatego też piątek w świetlicy obfitował w niezwykle interesujące wydarzenia. Pierwszym z nich były warsztaty plastyczne dla dzieci zorganizowane przez panią Agatę Kucharską - naszego zaprzyjaźnionego rodzica. Podczas spotkania dzieci ozdabiały jaja wielkanocne oraz wykonały papierowego zajączka.

Po południu zawitali do świetlicy rodzice i wraz ze swoimi pociechami wykonali przepiękne palmy wielkanocne. Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za udział w warsztatach, pani Kucharskiej dziękujemy za zaangażowanie się w pracę świetlicy.

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.