foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Z okazji Dnia Kobiet świetlica składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom. Dzieci wykonały kartki okolicznościowe oraz przygotowały bukiet kwiatów dla ukochanych mam, babć, cioć oraz koleżanek. Wszystkiego najlepszego!!!

W świetlicy, w poniedziałek 9 lutego po raz kolejny odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klas I - III zorganizowane przez rodzica. Prowadząca - pani Kucharska jest już zaprzyjaźnione z naszymi dziećmi, które ją znają i lubią. Podczas ostatniego spotkania uczniowie mogli stworzyć kukiełki -podobizny swoich ulubionych bohaterów z książek i filmów. Uczestnicy warsztatów pracowali w niezwykle miłej atmosferze stworzonej przez naszego gościa.

Tego typu inicjatywy są niezwykle cenne. Cieszymy się, że rodzice współpracują ze szkołą, biorą udział w organizowaniu różnorodnych imprez szkolnych, klasowych i nie zapominają również o świetlicy. Wspólne działania nauczycieli i rodziców poszerzają ofertę edukacyjną i wzmacniają motywację do nauki. Uczniowie mogą nie tylko rozwijać swoje talenty, lecz także je odkrywać. Świetlica w naszej szkole cieszy się w środowisku opinią miejsca przyjaznego dla uczniów i ich rodziców.


Świetlica włączyła się do świętowania Dnia Zakochanych. Dzieci wykonały upominki dla swoich najbliższych, ozdabiały laurki i pisały listy do Szkolnej Poczty Walentynkowej. Pani Kasia Szczepańska przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się skąd przywędrowało do nas Święto Zakochanych, poznały tradycje związane z Walentynkami. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w zabawach mających na celu wytworzenie w grupie radosnej i ciepłej atmosfery, pozwalającej na nawiązanie lepszych kontaktów interpersonalnych oraz kształtujących pozytywne uczucia. Poprzez wykorzystanie techniki zdań niedokończonych dzieci uczyły się, jak należy prawidłowo, w przyjazny, pozbawiony agresji sposób zwracać się do kolegi, koleżanki. Mówiły do siebie nawzajem miłe słowa, doceniały przyjaźń i koleżeńskość.Starały się dostrzegać w sobie i w innych pozytywne cechy.

 

 


W świetlicy szkolnej rozpoczął się cykl zajęć mający na celu przybliżenie dzieciom historii naszego miasta. Zaprzyjaźniony ze świetlicą rodzic - pan Kochański w każdy piątek będzie czytał wybraną legendę. Dzieci do każdej z nich wykonają ilustrację. Prace będą ocenione i zostaną wyłonieni zwycięzcy. Finałem będzie konkurs wiedzy o Poznaniu.

 

Rodzinne warsztaty plastyczne

W dniu 27 listopada 2014 r. świetlica szkolna gościła rodziców wraz z dziećmi na warsztatach plastycznych. Tematyka spotkania obejmowała nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Uczestnicy wykonali kartkę metodą origami oraz anioła z serwetki. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze sprzyjającej tworzeniu dzieł sztuki.


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.