foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Słowo  czytane wzbogaca słownictwo, uczy wyrażania myśli oraz  werbalizowania własnych uczuć i potrzeb, dlatego też wychowawcy świetlicy zachęcili rodziców do włączenia się w „Akcję czytania książek”. Przez cały semestr rodzice czytali dzieciom między innymi Kubusia Puchatka, Małego Księcia a nawet własną, autorską bajkę.

 

W I semestrze roku szkolnego 2014\2015 w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia integracyjne dla dzieci z okolicznych przedszkoli: Koraliki, Tęczowy Świat, Galileo, Pod Topolą, Jarzębinka. W zajęciach uczestniczyły dzieci pięcio i sześcioletnie. Spotkania odbywały się w godzinach przedpołudniowych. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z uczniami klas młodszych, bawiły się chustą animacyjną,   brały udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Wykonały także techniką origami obrazek z wizerunkiem naszej szkoły.

 

W październiku w świetlicy odbyło się  pasowanie na „Uśmiechniętego Świetliczaka”. Dzieci rozwiązywały zagadki, brały udział w konkursach, pokonywały tor przeszkód.  Każdy pierwszoklasista otrzymał imienny dyplomy i drobny upominek.

W dniu 17 grudnia pani Kucharska, mama Julki z klasy 3a i Emilki z Ia przeprowadziła przy wsparciu pań ze świetlicy warsztaty plastyczne dla młodszych dzieci. Prowadząca stworzyła niezwykle miłą atmosferę. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i z zapałem zabrały się do pracy.

W dniu 9 grudnia w holu naszej szkoły odbył się kiermasz ozdób świątecznych własnoręcznie wykonanych przez nauczycieli świetlicy, dzieci i rodziców. Najbardziej podobały się drzewka z szyszek, stroiki, bombki i gipsowe aniołki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na klocki, gry i zabawki oraz artykuły plastyczne.  Wszystkim dziękujemy za udział w naszej akcji „Wspieramy świetlicę”.


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.