foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Dnia 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 79 w Poznaniu odbyły się rejonowe eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół Podstawowych Miasta Poznania. Naszą szkołę reprezentowała trójka zwycięzców etapu szkolnego:

JADZIA MARTINEK z 4b

DOMINIKA BIERNACKA z 5b

i WIKTOR SOBKOWIAK z 6c.

Trzymamy za nich kciuki!

 

 

Uroczystym wręczeniem dyplomów i nagród laureatom kilku konkursów, w obecności licznie zgromadzonych gości, zakończył się zorganizowany przez naszą szkołę projekt edukacyjny “Jeżyce – tu mieszkam i żyję”.

Przez kilka miesięcy uczniowie trzech jeżyckich szkół: Szkoły Podstawowej nr 23, Szkoły Podstawowej nr 71 oraz Szkoły Podstawowej nr 36, wykonywali różnorodne zadania, których wspólnym tematem były Jeżyce. Zadania dobrane były w taki sposób, by zarówno uczniowie klas młodszych, jak i klas 4-6, mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, umiejętnościami i talentami. Uczniowie mogli wybierać spośród następujących zadań: wykonanie ilustrowanego przewodnika po Jeżycach, rysunku pokazującego zwierzęta Starego ZOO, komiksu w oparciu o fragmenty Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Mogli także wykazać się swoją wiedzą biorąc udział w konkursie wiedzy o historii Jeżyc, napisać opowiadanie zawierające słownictwo z gwary poznańskiej lub przygotować prezentację multimedialną o patronie swojej szkoły.

 

Czytaj więcej: Projekt edukacyjny "Jeżyce - tu mieszkam i żyję"

Klasy młodsze ponownie wykazały się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa, przygotowując wraz z wychowawcami gazetki ścienne w ramach konkursu szkolnego. Były to kolejne działania podejmowane w związku z realizowanym w naszej szkole programem profilaktycznym wielkopolskiej Policji "Bezpiecznie to wiedzieć i znać".

Dnia 1 kwietnia 2016 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania "Nie tylko poznańskie koziołki...". Zakończył się on dla dwojga uczniów naszej szkoły ogromnym sukcesem.

II miejsce zajął Rafał Sobczak z klasy 5b

III miejsce zajęła Julia Szukała z 5b

Rywalizacja była na naprawdę wysokim poziomie, a o naszym Poznaniu opowiadali uczniowie z różnych miast. Julka i Rafał zaprezentowali się doskonale. Gratulujemy!

Zdjęcia wykonała Pani Aniela Sobczak

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.