foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Szanowni Rodzice i Uczniowie !

 

Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

w piątek  23 czerwca 2017 r. na wewnętrznym dziedzińcu szkoły.

 

Harmonogram szczegółowy:

8.30 - zakończenie roku szkolnego dla klas 1-3

- 10.30 -  zakończenie roku szkolnego dla klas 4-6

W konkursie Fundacji ARS „Poznań jak z bajki”, na małą formę literacką, z sukcesem wziął udział  Piotr Wytykowski, uczeń klasy 4a. Jury zadecydowało, że Piotr jako jeden z dziesięciorga dzieci z klas IV – VI zostanie nominowany do Dziecięcej Rady Miasta i wraz z klasą zaproszony po odbiór nagrody w czasie Festynu Miejskiego – 1 czerwca 2017 roku.

Nagrodę rzeczową, a także nominację wręczył Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak. Następnie Piotr mógł wziąć aktywny udział  w obradach Dziecięcej Rady Miasta, zaś klasa  w tym czasie skorzystała z licznych warsztatów, zorganizowanych przez Fundację ARS. Dzieci uczestniczyły w plenerze malarskim, słuchały śpiewu utalentowanych rówieśników, mogły spróbować swych sił w konkursach z nagrodami, spotkać aktorów musicalu Madagaskar, nauczyć się  udzielać pierwszej pomocy, podziwiać bajkowe postacie zapraszające ich do wspólnej zabawy. Z pewnością każde z nich mogło znaleźć coś dla siebie. 

Lidia Radzimska

 

Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w konkursie  na „Współczesną legendę  poznańską”, zorganizowanym  przez Szkołę Podstawową nr 71 w Poznaniu.

W konkursie wzięło udział troje uczniów z naszej szkoły: Anastazja Sobczak z klasy 4a, Piotr Wytykowski z kl. 4a oraz Marianna Żmidzińska z kl. 5b. Prace naszych uczniów bardzo spodobały się jury i zostaliśmy zaproszeni do udziału w finale – 31 maja 2017 roku. 

Gdy uczniowie zaprezentowali swoje legendy, mogli wysłuchać tych, które napisali  ich koledzy z innych szkół. Później został ogłoszony werdykt jury. Odnieśliśmy duży sukces. Na poziomie klas czwartych  uczeń kl. 4a Piotr Wytykowski zajął II miejsce, Anastazja Sobczak – również z klasy 4a – III miejsce (uczniami opiekowała się pani Lidia Radzimska). Natomiast  Marianna Żmidzińska, uczennica klasy 5b, została uhonorowana pierwszym miejscem wśród wszystkich uczniów klas piątych, którzy wzięli udział w konkursie (opiekun – pani Magdalena Kaczmarek). 

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które mogły same sobie wybrać. 

                                                        Lidia Radzimska

  

W czasie wakacji wiele osób udaje się nad pobliskie jeziora, by tam znaleźć chwilę ochłody podczas letnich upałów. O zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku, spędzanego między innymi właśnie nad wodą, z uczniami klas I-III rozmawiali policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce - sierżant Aneta Sroka oraz sierżant Przemysław Szkup. Było to kolejne spotkanie zorganizowane w ramach realizowanego w naszej szkole programu wielkopolskiej Policji "Bezpiecznie to wiedzieć i znać".


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.