foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

W dniu 18 czerwca 2019 uczniowie klas siódmych i szóstej wybrali się na drugą stronę Warty, aby poznać obiekty Politechniki Poznańskiej oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych dla nich na Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Podczas wykładu uczniowie byli bardzo aktywni. Nawiązywali dialog z prowadzącym zajęcia studentem pracującym w Kole Naukowym zajmującym się samoprezentacją.

Prowadzący przedstawił różne aspekty prezentowania siebie i swojej wiedzy w różnych gremiach. Zwracał uwagę na sposób wykonania prezentacji w programie Power Point i tu docenił wiedzę, jaką wykazali się uczniowie.

Po zajęciach okazało się, że nie były one jedyną atrakcją tego dnia. Uczniowie zostali oprowadzeni po obiektach uczelni.

Bardzo atrakcyjne było zwiedzanie obiektów sportowych, w tym sale do aerobiku, judo, siłownie dla pań i panów, sale do squash'a, sale gier planszowych oraz salę główną z szatniami i salą dla VIPów, na których poza zwykłymi zajęciami dla studentów odbywają się również znaczące zawody sportowe rangi międzynarodowej.

prezentacja

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

 / Seneka Młodszy/

 

19 czerwca 2019 r. odbyła się uroczystość pożegnania klas ósmych, na której wręczone zostały nagrody dla wyróżniających się uczniów oraz statuetki dla najlepszych absolwentów.  

Pani Dyrektor, Katarzyna Czyż,  przypomniała zgromadzonym uczniom, że przed nimi wiele trudnych decyzji – pierwszą z nich jest wybór nowej szkoły. Życzyła, aby dokonali go z rozwagą oraz by budowali swoją przyszłość na mądrości, którą tyle lat zdobywali w  naszej szkole. Pani Dyrektor podziękowała także rodzicom, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

Zebrani mogli wysłuchać koncertu muzycznego oraz obejrzeć występ prestidigitatora.

Drodzy Absolwenci! Skończyliście przygodę, która więcej się nie powtórzy. Nie martwcie się jednak. Coś musi się skończyć, żeby zaczęło się coś nowego. Życzymy powodzenia!

Jakub Siódmiak, uczeń klasy 5a został laureatem konkursu: Poznań Pełen Emocji, organizowanego przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz Urząd Miasta. W nagrodę Jakub uczestniczył w obradach o Poznaniu. W tym samym  czasie uczniowie klasy 5a mogli wziąć udział w Dniu Dziecka na placu Kolegiackim. 

Dnia 4 czerwca członkowie koła 'Hedgehog Language & Culture Club' zjedli wspólnie śniadanie. CornAir jest pierwszą w Poznaniu i w Polsce knajpką specjalizującą się w płatkach śniadaniowych.

7 czerwca uczniowie klasy 3a pojechali na wycieczkę klasową do Kościana na Wyspę Piratów. 

Uczniowie klasy 5a wzięli udział w warsztatach pt. "Jak Cię widzą, tak Cię piszą, czyli strój w XVII w." w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza w Poznaniu. Podczas zajęć uczniowie scharakteryzowali strój szlachecki męski i damski, następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, zaprojektowali strój szlachcica/ szlachcianki według obowiązujących w XVII w. modowych zasad.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy 5a: Wiktoria Gusztab, Martyna Mikołajczak, Jakub Beyer, Bartosz Stachura, klasy 6a: Amelia Wojtasińska, klasy 6b: Oktawian Kryszak oraz z klasy 8a: Olga Kulawiak wzięli udział w projekcie "W sieci możliwości".

Uczniowie klasy 5a mieli możliwości uczestniczenia w ostatnim spektaklu pt. "Prestiż" grupy "Dzikie Densy". Ogromne BRAWA dla naszych aktorów. Podziękowania dla @Rada Osiedla Jeżyce, @Imaginarium @Olga Stobniecka-Rozmiarek, @Julla Gir, @Stanisław Gołębiewski.

Absolwent naszej szkoły Franciszek Wytykowski zaprasza na spotkanie z kostką Rubika.

Zabawka została skonstruowana w latach siedemdziesiątych przez węgierskiego matematyka, architekta i rzeźbiarza. Służy do zabawy, ale również do rozwoju osobistego, dla dzieci i dorosłych.

Podczas układania kostki wyrabia się cierpliwość, wytrwałość oraz zdolność zapamiętywania ruchów, w celu uzyskania efektu końcowego. Układanie kostki jest świetnym sposobem na koncentrację oraz przewidywanie następnych ruchów.

Wciąż znajduje chętnych do ćwiczeń, bo ułożenie jej daje dużą satysfakcję.

 Poniedziałek 10 czerwca godz. 16:00         sala 1 

Zajęcia przeznaczone dla koła gier planszowych i kl. 2a

Środa godz. 12 czerwca 16:00         świetlica       

Zajęcia przeznaczone dla zapisanych w świetlicy i kl. 1-3

(obowiązują zapisy)

Czwartek 13 czerwca godz. 16:00              świetlica

Zajęcia przeznaczone dla zapisanych w świetlicy i kl. 1-3

(obowiązują zapisy)

Poniedziałek 17 czerwca – (wybrani uczniowie)

                        8:00 klasa 8a/8b                     sala 33 lub 43

8:50 klasa 7a/7b                     sala 31 lub 43

9:50 klasa  4a/4b                    sala 40 lub 42

10:50 klasa  6a/6b                   sala 21 lub 22

11:50 klasa 4b/5a/5b                sala 22 lub 32 lub 30

 

W piątek 7 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Kościana. W „Nenufar Parku” czekało na nas wiele atrakcji. Początek był świetny. Mogliśmy parami z kolegą lub koleżanką jeździć autami. To była wspaniała przygoda i świetna nauka. Następnie korzystaliśmy z infrastruktury parku: zjeżdżaliśmy z giga zjeżdżalni pontonowej, skakaliśmy na trampolinach, pokonywaliśmy labirynt, byliśmy w domku obrotowym i czarnej dziurze…..  Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, w których byliśmy. Czekał też na nas rejs tratwą i zwiedzanie prawie całego świata z Piratem. Podczas wyprawy tratwami mieliśmy okazję zobaczyć miniatury budowli świata, m.in. Krzywą Wieżę z Pizy, Big Bena z Londynu, Wieżę Eiffla z Paryża, a nawet Statuę Wolności z USA i  piramidy egipskie. Płynęliśmy też przez Tunel Strachu. Wreszcie zostaliśmy pasowani na Piratów. Każdy otrzymał też pamiątkowy medal. Do Poznania wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Renata Maciejewska

W dniu 2 czerwca w Międzynarodowym Festiwalu Siatkówki Plażowej „Obłędna Plaża” w Zbąszyniu uczennice klasy 5B - Paulina Teszner oraz Patrycja Przybył - zajęły wysokie 4 miejsce. W turnieju brały również udział: Julia Obud, Natalia Stachowiak, Marzena Gracz, Nicole Nowicka, dziewczynki były sklasyfikowane na miejscach 6-10.


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.