foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

W dniu 7 marca uczniowie klasy 2a z Panią Lucyną Wolską i dwiema mamami uczniów wybrali się na wycieczkę do Manufaktury Cukierków przy ulicy Wrocławskiej w Poznaniu. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach robienia lizaków pt. "Słodkie czary-mary". Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Każdy z uśmiechem i własnoręcznie wykonanym, kolorowym lizakiem w ręku wrócił do szkoły.

  

W czwartek 14 marca klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Bobrzańskiej. Wizyta w jednostce została podzielona na dwie części. W pierwszej części spotkania  uczniowie przebywali w garażu, gdzie zostali zapoznani przez druha Dominika z wyposażeniem wozu strażackiego i strojem strażaka. Dzieci miały również okazję usiąść  w wozie strażackim, w którym włączono sygnały świetlne i dźwiękowe. Była to  dla nich wielka frajda. Druga część spotkania odbywała się w sali edukacyjnej. Druh Wojtek wspólnie z dziećmi omawiał niebezpieczeństwa związane z pożarem i wskazywał sposoby działań profilaktycznych przeciwdziałających zagrożeniom. Ciekawym elementem spotkania było zaprezentowanie „sztucznego pożaru” w odizolowanym pomieszczeniu wraz z efektami cieplnymi i zadymieniem. Wtedy odbyły się ćwiczenia praktyczne -  przeprowadzono prawidłową ewakuację z pomieszczenia. Na zakończenie każdy  uczestnik wycieczki otrzymał dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia w zakresie  ochrony przeciwpożarowej.

Barbara Raczkiewicz

12 marca 2019 r. po raz kolejny spotkaliśmy się w przedszkolu „Pod Topolą, aby wziąć udział w projekcie o bezpieczeństwie. Tym razem obejrzeliśmy film „Obcy niebezpieczny”. Następnie wyjaśnialiśmy co oznaczają zdania:  "Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi", "Nie przyjmuj prezentów od nieznajomych", "Nie dawaj klucza obcym", "Nie rozmawiaj przez Internet z nieznajomymi", "Nie otwieraj drzwi nieznajomemu". Następnie wzięliśmy udział w praktycznych ćwiczeniach prowadzonych przez policjanta. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki. W szkole podsumowaliśmy wiadomości ze spotkania, wypełniając karty pracy. Dzięki spotkaniu i realizacji kolejnych zagadnień projektu zdobyliśmy podstawowe umiejętności zachowań asertywnych wobec obcych, utrwaliliśmy zasady, których należy przestrzegać pozostając samemu w domu, zrozumieliśmy znaczenia wyrazu „obcy”. 

                                                                      klasa 1b

wychowawca Renata Maciejewska

Uczniowskie Laboratoria Informatyczne w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020

Po trzeciej lekcji grupa uczniów udała się do Poznańskiego Parku Naukowo- Technologicznego Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dla części z nich przeżyciem była już sama podróż na ul. Rubież.

Uczniowie biorący udział w projekcie wzięli udział w zajęciach na wystawie czerwonej. Zajęcia były podzielone na 3 moduły:

  • Zajęcia chemiczne, podczas których wykonywano różne doświadczenia.
  • Zajęcia w Experymentarium oraz pobyt w ciemni, gdzie zaobserwowano szereg zjawisk fizycznych.
  • Zajęcia na magicznej ścianie.

Wszystkie wyzwalały ogromne emocje.

fot. Julia Pięta z 7b

8 marca klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Palmiarni. Uczniowie z dużym zainteresowaniem  zwiedzali z panią przewodnik kolejne pawilony pełne różnorodnych roślin występujących w różnych strefach klimatycznych.  Na trasie zwiedzania, poza roślinami, dzieci mogły zobaczyć : żółwie, papugi, węże i jaszczurki, a także kilkadziesiąt okazów ryb małych i dużych, w tym małe rekiny i piranie. Mnogość gatunków egzotycznych roślin skumulowanych na niewielkim terenie i ciekawostki opowiadane przez panią przewodnik sprawiły, że  uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń, zachwyceni bogactwem świata roślin i zwierząt, który mogły odczuwać wieloma zmysłami: wzroku, słuchu, dotyku, węchu, a nawet smaku.

Barbara Raczkiewicz


12 lutego dziesięcioro uczniów z naszej szkoły (Weronika Kępska, Julia Pięta, Julia Kucharska, Marianna Żmidzińska i Jakub Lewandowski z 7b oraz Amelia Niegolewska, Zuzanna Kruszona, Sofiia Volkova, Łucja Żmidzińska i Mateusz Ujazdowski z 8b) wzięło udział w warsztatach: Supremacja zła nad dobrem w świecie od wieków. Debata oksfordzka w kontekście filmu "W imię matek - historia Ireny Sendlerowej" oraz aktualnych wydarzeń, zachowań i postaw ludzi wobec nich. Odbyły się one w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu. Temat trudny, ale zebrana młodzież pokazała wielką wrażliwość i odwagę w prezentowaniu swoich poglądów. Była to poruszająca lekcja o człowieczeństwie.

fot. p. Renata Posieczek - Cierpiałek z ZSB nr1 w Poznaniu

Wczoraj, 5 marca 2019 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie przyszłych pierwszoklasistów.  Rodzice i dzieci z okolicznych przedszkoli na zebraniu z Dyrekcją Szkoły  mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz promowanymi wartościami. W trakcie spotkania rodziców z panią Dyrektor przedszkolaki uczestniczyły w świetlicowych zajęciach muzyczno – ruchowych. Mali goście nie byli u nas po raz pierwszy. W ciągu roku szkolnego uczestniczyli w wielu w warsztatach, lekcjach pokazowych, XV Turnieju Sportowo Rekreacyjnym „Z Pyrkiem bezpiecznie i zdrowo” oraz w III Karnawałowym Show dla najstarszych grup wiekowych z przedszkoli jeżyckich. W świetlicy i klasach goście mogli obejrzeć następujące prezentacje multimedialne:

·       Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 36;

·       Realizacja programu Szkoła Promująca Zdrowie;

·       Działalność świetlicy w Szkole Podstawowej nr 36.

W ramach Drzwi Otwartych odbył się FESTIWAL NAUKI I SZTUKI.    Goście mogli się przekonać jak wzajemnie przenikają się te dwa światy. Już od progu czuło się naukową atmosferę. Dzieci uczestniczyły:

  • w pokazie doświadczeń chemicznych;
  • w warsztatach matematycznych;
  • w pierwszym  kodowaniu w sali komputerowej;
  • w warsztatach edukacyjnych „Życie  w danych czasach”;
  • w zajęciach bibliotecznych odkrywając tajemnice książek;
  • w warsztatach językowych;
  • w turnieju gier edukacyjnych;
  • w warsztatach integracji sensorycznej;
  • w warsztatach plastycznych;
  • w zajęciach tanecznych;
  • w festiwalu bajek z dzieciństwa naszych dziadków;
  • w prezentacji koła plastycznego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

przy ul. Słowackiego 54/56 w Poznaniu

serdecznie zapraszają Rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych na  Festiwal  Nauki i Sztuki w ramach

„Drzwi Otwartych”,

które odbędą się 5 marca 2019 r. (wtorek)

w godz. 16.30 – 18.00

Przyjdź! Poznaj swoją Szkołę!

Dla każdego dziecka gwarantowany upominek.

 

 

22 lutego grupa dzieci uczęszczających na zajęcia Uczniowskie Laboratoria Informatyczne w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, które prowadzi p. Dorota Skowrońska wsparta aktywistami z warsztatów medialnych wzięła udział w wycieczce tropem poznańskich kryptologów. Obejrzeliśmy wystawę "Pogromcy Enigmy" w Szyfrokontenerze. Tam dowiedzieliśmy się m.in. czym się różni kodowanie od szyfrowania, czym była Enigma, jak działała i komu udało się złamać kod niemieckiej maszyny szyfrującej. Mogliśmy również spróbować swoich sił i wcielić się w szyfrantów i łamaczy szyfrów. Kolejną atrakcją była kryptologiczna gra terenowa "Łamacze szyfrów". Wszystkie grupy zakończyły zadanie i złamały szyfr, a wymagało to nie lada spostrzegawczości, umiejętności pracy z mapą oraz myślenia! Wszyscy uczestnicy uzyskali tytuł MAŁEGO KRYPTOLOGA.

Panie ze świetlicy bardzo dziękują Mateuszowi Ujazdowskiemu, Oli Ignaszak, Łucji Żmidzińskiej, Sofii Volkowej z klasy 8b oraz Palinie Mikhalchenia i Weronice Michalak z klasy 8a za pomoc podczas karnawałowego show zorganizowanego w naszej szkole dla dzieci z jeżyckich przedszkoli. Mateusz – didżej (DJ) pomagał na imprezie od strony muzycznej, dziewczyny opiekowały się małymi gośćmi, asystowały prowadzącym.

          15 lutego 2019r. w naszej szkole zorganizowano XV Turniej sportowy „Z Pyrkiem bezpiecznie i zdrowo” dla dzieci z jeżyckich przedszkoli. W imprezie wzięły udział przedszkola: „Galileo”, „Tęczowy Świat” oraz „Kolumbus”. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, przygotowały plakaty i krótkie występy artystyczne tematycznie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Maluchy świetnie poradziły sobie z wszystkimi konkurencjami. Jurorami byli zaproszeni goście z Rady Osiedla Jeżyce,  Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce oraz przedstawiciel szkoły. Dzieci otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Po emocjach związanych z pokazami i konkursami w rytm „Pyrkowej” piosenki dzieci owacyjnie powitały sierżanta Pyrka.
         Honorowy patronat nad imprezą objęła Rada Osiedla Jeżyce, która ufundowała nagrody dla przedszkoli. Serdecznie dziękujemy za udział, współpracę i pomoc Radzie Osiedla Jeżyce oraz policjantom z Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce. Dziękujemy także dyrekcji przedszkoli oraz nauczycielkom za pracę włożoną w przygotowanie dzieci do udziału w imprezie.

Justyna Szkudlarz


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.