foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

8 marca klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Palmiarni. Uczniowie z dużym zainteresowaniem  zwiedzali z panią przewodnik kolejne pawilony pełne różnorodnych roślin występujących w różnych strefach klimatycznych.  Na trasie zwiedzania, poza roślinami, dzieci mogły zobaczyć : żółwie, papugi, węże i jaszczurki, a także kilkadziesiąt okazów ryb małych i dużych, w tym małe rekiny i piranie. Mnogość gatunków egzotycznych roślin skumulowanych na niewielkim terenie i ciekawostki opowiadane przez panią przewodnik sprawiły, że  uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń, zachwyceni bogactwem świata roślin i zwierząt, który mogły odczuwać wieloma zmysłami: wzroku, słuchu, dotyku, węchu, a nawet smaku.

Barbara Raczkiewicz


12 lutego dziesięcioro uczniów z naszej szkoły (Weronika Kępska, Julia Pięta, Julia Kucharska, Marianna Żmidzińska i Jakub Lewandowski z 7b oraz Amelia Niegolewska, Zuzanna Kruszona, Sofiia Volkova, Łucja Żmidzińska i Mateusz Ujazdowski z 8b) wzięło udział w warsztatach: Supremacja zła nad dobrem w świecie od wieków. Debata oksfordzka w kontekście filmu "W imię matek - historia Ireny Sendlerowej" oraz aktualnych wydarzeń, zachowań i postaw ludzi wobec nich. Odbyły się one w Zespole Szkół Budownictwa nr 1 w Poznaniu. Temat trudny, ale zebrana młodzież pokazała wielką wrażliwość i odwagę w prezentowaniu swoich poglądów. Była to poruszająca lekcja o człowieczeństwie.

fot. p. Renata Posieczek - Cierpiałek z ZSB nr1 w Poznaniu

Wczoraj, 5 marca 2019 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie przyszłych pierwszoklasistów.  Rodzice i dzieci z okolicznych przedszkoli na zebraniu z Dyrekcją Szkoły  mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną oraz promowanymi wartościami. W trakcie spotkania rodziców z panią Dyrektor przedszkolaki uczestniczyły w świetlicowych zajęciach muzyczno – ruchowych. Mali goście nie byli u nas po raz pierwszy. W ciągu roku szkolnego uczestniczyli w wielu w warsztatach, lekcjach pokazowych, XV Turnieju Sportowo Rekreacyjnym „Z Pyrkiem bezpiecznie i zdrowo” oraz w III Karnawałowym Show dla najstarszych grup wiekowych z przedszkoli jeżyckich. W świetlicy i klasach goście mogli obejrzeć następujące prezentacje multimedialne:

·       Oferta edukacyjna Szkoły Podstawowej nr 36;

·       Realizacja programu Szkoła Promująca Zdrowie;

·       Działalność świetlicy w Szkole Podstawowej nr 36.

W ramach Drzwi Otwartych odbył się FESTIWAL NAUKI I SZTUKI.    Goście mogli się przekonać jak wzajemnie przenikają się te dwa światy. Już od progu czuło się naukową atmosferę. Dzieci uczestniczyły:

  • w pokazie doświadczeń chemicznych;
  • w warsztatach matematycznych;
  • w pierwszym  kodowaniu w sali komputerowej;
  • w warsztatach edukacyjnych „Życie  w danych czasach”;
  • w zajęciach bibliotecznych odkrywając tajemnice książek;
  • w warsztatach językowych;
  • w turnieju gier edukacyjnych;
  • w warsztatach integracji sensorycznej;
  • w warsztatach plastycznych;
  • w zajęciach tanecznych;
  • w festiwalu bajek z dzieciństwa naszych dziadków;
  • w prezentacji koła plastycznego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom festiwalu!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

przy ul. Słowackiego 54/56 w Poznaniu

serdecznie zapraszają Rodziców i dzieci przyszłych klas pierwszych na  Festiwal  Nauki i Sztuki w ramach

„Drzwi Otwartych”,

które odbędą się 5 marca 2019 r. (wtorek)

w godz. 16.30 – 18.00

Przyjdź! Poznaj swoją Szkołę!

Dla każdego dziecka gwarantowany upominek.

 

 

22 lutego grupa dzieci uczęszczających na zajęcia Uczniowskie Laboratoria Informatyczne w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, które prowadzi p. Dorota Skowrońska wsparta aktywistami z warsztatów medialnych wzięła udział w wycieczce tropem poznańskich kryptologów. Obejrzeliśmy wystawę "Pogromcy Enigmy" w Szyfrokontenerze. Tam dowiedzieliśmy się m.in. czym się różni kodowanie od szyfrowania, czym była Enigma, jak działała i komu udało się złamać kod niemieckiej maszyny szyfrującej. Mogliśmy również spróbować swoich sił i wcielić się w szyfrantów i łamaczy szyfrów. Kolejną atrakcją była kryptologiczna gra terenowa "Łamacze szyfrów". Wszystkie grupy zakończyły zadanie i złamały szyfr, a wymagało to nie lada spostrzegawczości, umiejętności pracy z mapą oraz myślenia! Wszyscy uczestnicy uzyskali tytuł MAŁEGO KRYPTOLOGA.

Panie ze świetlicy bardzo dziękują Mateuszowi Ujazdowskiemu, Oli Ignaszak, Łucji Żmidzińskiej, Sofii Volkowej z klasy 8b oraz Palinie Mikhalchenia i Weronice Michalak z klasy 8a za pomoc podczas karnawałowego show zorganizowanego w naszej szkole dla dzieci z jeżyckich przedszkoli. Mateusz – didżej (DJ) pomagał na imprezie od strony muzycznej, dziewczyny opiekowały się małymi gośćmi, asystowały prowadzącym.

          15 lutego 2019r. w naszej szkole zorganizowano XV Turniej sportowy „Z Pyrkiem bezpiecznie i zdrowo” dla dzieci z jeżyckich przedszkoli. W imprezie wzięły udział przedszkola: „Galileo”, „Tęczowy Świat” oraz „Kolumbus”. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, przygotowały plakaty i krótkie występy artystyczne tematycznie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Maluchy świetnie poradziły sobie z wszystkimi konkurencjami. Jurorami byli zaproszeni goście z Rady Osiedla Jeżyce,  Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce oraz przedstawiciel szkoły. Dzieci otrzymały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Po emocjach związanych z pokazami i konkursami w rytm „Pyrkowej” piosenki dzieci owacyjnie powitały sierżanta Pyrka.
         Honorowy patronat nad imprezą objęła Rada Osiedla Jeżyce, która ufundowała nagrody dla przedszkoli. Serdecznie dziękujemy za udział, współpracę i pomoc Radzie Osiedla Jeżyce oraz policjantom z Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce. Dziękujemy także dyrekcji przedszkoli oraz nauczycielkom za pracę włożoną w przygotowanie dzieci do udziału w imprezie.

Justyna Szkudlarz

20 lutego 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne z cyklu „Profilaktyka niepowodzeń szkolnych”  dla klas I,  prowadzone we współpracy z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną. Tematem spotkania były: „ Dźwięki miasta.” Uczniowie  kształtowali  percepcję słuchową poprzez:  rozpoznawanie dźwięków z ruchu ulicznego i wskazywanie pojazdów wydających te dźwięki.  W zabawach   słuchowo-ruchowych „ Samochody”, „Garaż”, „ Pojazdy uprzywilejowane”  dzieci poruszały się po sali naśladując  odgłosy pojazdów. W ćwiczeniach artykulacyjnych uczniowie usprawniali pracę języka i ust poprzez wyrazistą wymowę samogłosek - „Sygnały alarmowe” (E-O, A-O, O-U).  Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowankę z  pojazdem uprzywilejowanym i zestawem głosek do samodzielnego ćwiczenia w domu.

Edyta Faltyńska, Marzanna Frączek

 

Oj, działo się dzisiaj! Samorząd uczniowski rozdawał walentynki, które wypełniły aż trzy kartony. Jeszcze zabawa "Znajdź swoją połówkę" dla klas starszych, dla wielu zakończona sukcesem i słodkim upominkiem. Było dużo uśmiechu i miłych chwil. Oby ten stan trwał jak najdłużej. Niezależnie od daty warto zrobić coś miłego dla osób, które lubimy;)

12 lutego klasy: 6b, 7b, 8a i 8b obejrzały przedstawienie "Kolumbowie" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. „Kolumbowie” to historia czworga przyjaciół, których poznajemy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wtedy żyją jeszcze pełnią życia, bawią się i przeżywają pierwsze miłości. Błogie, radosne i beztroskie, młodzieńcze życie przerywa nagle wojna będąca wynikiem ludzkiej nienawiści i braku tolerancji. Bohaterowie muszą wiec szybko dojrzeć i przejść najcięższą próbę charakterów. Zostają członkami organizacji podziemnej – przewożą broń, organizują nielegalne wydawnictwa, biorą udział w akcjach dywersyjnych i bojowych, walczą w powstaniu warszawskim. Spektakl opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Wojna jest tu też tłem miłości, której nie można uchronić przed skażeniem wszechobecną śmiercią.


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.