foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Absolwent naszej szkoły Franciszek Wytykowski zaprasza na spotkanie z kostką Rubika.

Zabawka została skonstruowana w latach siedemdziesiątych przez węgierskiego matematyka, architekta i rzeźbiarza. Służy do zabawy, ale również do rozwoju osobistego, dla dzieci i dorosłych.

Podczas układania kostki wyrabia się cierpliwość, wytrwałość oraz zdolność zapamiętywania ruchów, w celu uzyskania efektu końcowego. Układanie kostki jest świetnym sposobem na koncentrację oraz przewidywanie następnych ruchów.

Wciąż znajduje chętnych do ćwiczeń, bo ułożenie jej daje dużą satysfakcję.

 Poniedziałek 10 czerwca godz. 16:00         sala 1 

Zajęcia przeznaczone dla koła gier planszowych i kl. 2a

Środa godz. 12 czerwca 16:00         świetlica       

Zajęcia przeznaczone dla zapisanych w świetlicy i kl. 1-3

(obowiązują zapisy)

Czwartek 13 czerwca godz. 16:00              świetlica

Zajęcia przeznaczone dla zapisanych w świetlicy i kl. 1-3

(obowiązują zapisy)

Poniedziałek 17 czerwca – (wybrani uczniowie)

                        8:00 klasa 8a/8b                     sala 33 lub 43

8:50 klasa 7a/7b                     sala 31 lub 43

9:50 klasa  4a/4b                    sala 40 lub 42

10:50 klasa  6a/6b                   sala 21 lub 22

11:50 klasa 4b/5a/5b                sala 22 lub 32 lub 30

 

W piątek 7 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Kościana. W „Nenufar Parku” czekało na nas wiele atrakcji. Początek był świetny. Mogliśmy parami z kolegą lub koleżanką jeździć autami. To była wspaniała przygoda i świetna nauka. Następnie korzystaliśmy z infrastruktury parku: zjeżdżaliśmy z giga zjeżdżalni pontonowej, skakaliśmy na trampolinach, pokonywaliśmy labirynt, byliśmy w domku obrotowym i czarnej dziurze…..  Nie sposób wymienić wszystkich miejsc, w których byliśmy. Czekał też na nas rejs tratwą i zwiedzanie prawie całego świata z Piratem. Podczas wyprawy tratwami mieliśmy okazję zobaczyć miniatury budowli świata, m.in. Krzywą Wieżę z Pizy, Big Bena z Londynu, Wieżę Eiffla z Paryża, a nawet Statuę Wolności z USA i  piramidy egipskie. Płynęliśmy też przez Tunel Strachu. Wreszcie zostaliśmy pasowani na Piratów. Każdy otrzymał też pamiątkowy medal. Do Poznania wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Renata Maciejewska

W dniu 2 czerwca w Międzynarodowym Festiwalu Siatkówki Plażowej „Obłędna Plaża” w Zbąszyniu uczennice klasy 5B - Paulina Teszner oraz Patrycja Przybył - zajęły wysokie 4 miejsce. W turnieju brały również udział: Julia Obud, Natalia Stachowiak, Marzena Gracz, Nicole Nowicka, dziewczynki były sklasyfikowane na miejscach 6-10.

W dniu 31 maja uczennice szkoły: Julia Obud, Paulina Teszner, Patrycja Przybył, Marzena Gracz, Nicola Nowicka, Natalia Stachowiak  wzięły udział w turnieju organizowanym przez ZSMS Poznań na os. Tysiąclecia. Reprezentując barwy SKF KS Poznań odniosły wspaniały sukces zajmując miejsca: 1,2,4,8,9 w gronie 18 zespołów. Pokonując takie zespoły jak ZSMS, Energetyk Poznań, sp. 53, MKS Malta Poznań...

Zakończenie projektu

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK BEZPIECZNYM POZNANIAKIEM,

który realizowany był przez: Przedszkole nr 71 „Pod Topolą” w Poznaniu  we współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania oraz Wojewódzką Komendą Policji w Poznaniu przy wsparciu Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56 w Poznaniu, klasy ratowniczo-pożarniczej oraz klasy policyjnej.

16 maja klasa 1b z wychowawcą wzięła udział w uroczystości kończącej projekt. W tym dniu wybrane grupy przedszkolne i klasy szkolne brały udział w olimpiadzie w formie konkursów i zabaw. Odbyło się też podsumowanie i podanie wyników konkursu plastycznego, który swoją tematyką objął zagadnienia z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Na poziomie naszej klasy wyłoniono następujących laureatów: I miejsce Nicolas Kamza, II miejsce Julia Nowak, III miejsce Kacper Kowalczyk. Uczniowie ci otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Poza tym imienne wyróżnienia otrzymali: Barbara Antczak, Weronika Budzińska, Tadeusz Chrapkiewicz, Damian Furmaniak i Nikodem Wętły. Klasa otrzymała też książeczki tematyczne, plecak z apteczką do udzielania pierwszej pomocy, gry, lego, broszury informacyjne „Wiem jak ratować życie”.

Serdecznie dziękujemy ORGANIZATOROM za umożliwienie klasie Ib udziału w tak ważnym projekcie. Obiecujemy, że zdobytą wiedzę będziemy zastosowywać w praktyce i dzielić się nią z innymi.

Renata Maciejewska

23 maja klasy 6b i 7b miały okazję zwiedzić schron przeciwlotniczy na ul. Jackowskiego oraz w Parku Wilsona. Wysłuchaliśmy również prelekcji "Jak obronić Poznań - wirtualna wycieczka po historii fortecznego Poznania", a nawet poćwiczyliśmy celność na stanowisku strzeleckim.

31 maja uczniowie naszej szkoły gościli na stadionie AWF i brali udział w Festynie Integracyjnym "Dzieci - Dzieciom", którego organizatorem jest Fundacja "Światełko w Tunelu".

W bieżącym roku szkolnym szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. Działało u nas Uczniowskie Laboratorium Informatyczne.

W jego ramach uczniowie zrealizowali projekt "Drzewa w naszym Rejonie". Na wykonanie projektu składał się etap planowania prac, przewidywanie końcowego efektu, wyznaczenie kolejnych zadań i terminów zakończenia poszczególnych etapów. Końcowym efektem miała być prezentacja społeczności uczniowskiej zrealizowanego projektu. 

Mapka Google: Drzewa w naszym rejonie kliknij tutaj

Obejmował on zapoznanie się z rejonem naszej szkoły.

Wykonali prezentację o patronach ulic.

Uczniowie dowiedzieli się do kogo należą drzewa od ul. Mickiewicza do ul. Polnej oraz od ul. Bukowskiej do Dąbrowskiego.

Poszukali informacji dotyczących tworzenia dokumentacji dendrologicznej, w tym szczególnie o zasadach mierzenia obwodów drzew na wysokości 130 cm od podłoża.

W ramach projektu odwiedzili Ogród Dendrologiczny, w którym zdobyli lub utrwalili wiedzę o rozpoznawaniu gatunków drzew. Zebrali i wysuszyli liście, wykonali karty informacyjne oraz uzupełnili karty zielnika wysuszonymi okazami.

Korzystając ze stworzonych kart dokumentacyjnych notowali wyniki dokonywanych pomiarów drzew wykonując także fotografię okazów. Zamieścili drzewa na mapie Google, uzupełniając informacje o gatunku, pomiarze oraz zakodowaną numerem ULI autorze pomiaru. Dodatkowo zamieszczali wykonane fotografie okazów.

Przygotowali stoisko prezentujące wydruk wykonanej w ramach projektu mapki Google, zielnika oraz tablicę dokumentującą prace w ramach ULI. W pracowni komputerowej dostępna była interaktywna mapka na ekranie.

Można było również wziąć udział w nauce programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go!

Kolejny SUKCES! Jakub Siódmiak, uczeń klasy 5a został laureatem konkursu "Poznań pełen emocji", organizowanego przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS oraz Urząd Miasta Poznania.
Uczeń 31 maja otrzyma nominację do Dziecięcej Rady Poznania i wraz z innymi nagrodzonymi weźmie udział w debacie o Poznaniu.

 

Mamy to! Zdobyliśmy 2 i 7 miejsce w finale siatkówki ENEA.
II miejsce w kategorii dwójek zdobyły Wiktoria Gusztab z klasy 5a oraz Julia Obud z klasy 5b.

VII miejsce w kategorii trójek Paulina Teszner, Patrycja Przybył, Nicola Grabowska, Natalia Stachowiak.

GRATULUJEMY i cieszymy się razem z Wami. Dziewczynki trenowały pilnie przez cały rok pod okiem pani Katarzyny Dulskiej. W nagrodę zdobywczynie II miejsca pojadą na trzydniowy camp siatkarski do Kołobrzegu.

 

Katarzyna Dulska

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.