foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

WYSTAWA PRAC BOŻONARODZENIOWYCH

 

Zachęcamy uczniów i pracowników naszej szkoły do odwiedzenia wystawy ozdób świątecznych zgłoszonych do konkursu

 i oddania głosów na wybraną przez siebie pracę.

Wystawa – poniedziałek – świetlica – godz. 11.00 – 12.00.

ZAPRASZAMY

Samorząd Uczniowski zaprasza do akcji "MISIE RATOWNISIE - podziel się pluszakiem". Zbieramy maskotki pluszowe: nowe lub używane (koniecznie czyste i ważne, by nie były zniszczone). Maskotki będą rozdawane przez Państwowe Straże Pożarne dzieciom poszkodowanym podczas zdarzeń drogowych.

Podczas przedświątecznych porządków sprawdź, czy możesz się podzielić pluszową zabawką z innymi. Pluszaki gromadzimy w portierni. Akcja trwa do 19 grudnia.

Ogrom pracy włożony w przygotowanie wystawy "Wysztafirowana Bamberka - imigrant na nowej ziemi: bogactwo czy utrapienie?" (która była zwieńczeniem wieloetapowego projektu realizowanego w szkole od września) został doceniony. Wystawę odwiedzili liczni zwiedzający. Podziwianie zgromadzonych eksponatów i prac dzieci poszerzyło wiedzę na temat historii naszego miasta, ale skłoniło również do refleksji na temat aktualnej sytuacji na świecie i kondycji współczesnego człowieka wobec przemian cywilizacyjnych XXI wieku.

Mózgiem i sercem projektu była Pani Dorota Skowrońska, która nieustannie inspiruje ludzi wokół siebie i stara się zarazić swoją niesłabnącą ciekawością świata, wrażliwością i pasją.

Kliknij i zobacz, co o naszej wystawie mówi Muzeum Etnograficzne w Poznaniu

  Wysztafirowana Bamberka - imigrant na nowej ziemi: bogactwo czy utrapienie?

W środę i czwartek kontynuujemy realizację Projektu Edukacyjnego Wysztafirowana Bamberka - imigrant na nowej ziemi: bogactwo czy utrapienie?

Klasy 1-4 pracują nad projektem od 10:00 do 11:30, klasy 5-8 od 9:00 do 10:30.

Pierwszy dzień skupiać się będziemy na wartościach przywiezionych przez osadników zaproszonych z Bambergu wzbogacających społeczeństwo poznańskie.

Drugiego dnia zajmiemy się uczuciami, nadziejami i obawami imigranta. 

Zwieńczeniem będzie obejrzenie wystawy eksponatów zgromadzonych przez uczniów i pracowników szkoły.

Zapraszamy rodziców.

Wystawa do obejrzenia od środy do piątku.

 Dorota Skowrońska

 

 

W dniach 27-29 listopada szkoła umożliwia dzieciom udział w rekolekcjach związanych z Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku ikony jasnogórskiej (zamiast rekolekcji wielkopostnych).

W związku z tym nie będą realizowane planowe zajęcia dydaktyczne. Szkoła zapewnia wszystkim uczniom (w tym nie uczestniczącym w lekcjach religii) opiekę w godzinach lekcji w świetlicy szkolnej.

 Nauki w kościele w środę i czwartek 

 Klasy 1-4   o godz. 9:00 Klasy 5-8 o godz. 10:30

Msza Święta w piątek dla wszystkich dzieci o godz. 11:00.

Szanowni Rodzice.

Bardzo dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy zareagowali pozytywnie i wypełnili ankietę przygotowaną przez Politechnikę Poznańską w ramach miejskiego projektu URBACT w podprojekcie edukacyjnym lokalnej grupy ON BOARD.

Wyniki, po przeanalizowaniu, zostaną wykorzystane do tworzenia korzystnych zmian w szkołach na Jeżycach.

Dorot Skowrońska

Szanowni Rodzice.

Bardzo dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy zareagowali pozytywnie i wypełnili ankietę przygotowaną przez Politechnikę Poznańską w ramach miejskiego projektu URBACT w podprojekcie edukacyjnym lokalnej grupy ON BOARD.

Wyniki po przeanalizowaniu zostaną wykorzystane do tworzenia korzystnych zmian w szkołach na Jeżycach.

Dorot Skowrońska

W ramach edukacji filmowej 18 listopada w klasie 5b znów gościł Pan Piotr Majdrowicz z Fundacji FILMOWIEC. Wyjaśnił różnice między sondą, zapowiedzią a wywiadem. I co najważniejsze, pozwolił spróbować swoich sił z kamerą i mikrofonem. To było ekscytujące doświadczenie.

15 listopada klasa 8a i 8b uczestniczyły w "Arenie zawodów" w ramach kampanii "Szacun dla zawodowców". Projekt promuje świadomy wybór szkolnictwa zawodowego jako dalszej ścieżki edukacji po ukończeniu ósmej klasy szkoły podstawowej. Zaprezentowano ponad 60 kierunków kształcenia. Całość uatrakcyjnił koncert Bartka Kaszuby.

Zostaliśmy zaproszeni do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej na wydarzenie w dniu 15 listopada 2019.

Wzięliśmy udział w wykładzie: „Jak robot postrzega świat”.

Prezentacja dotyczyła czujników używanych w robotyce oraz pomiarów siły i orientacji. 

Podczas wykładu zobaczyliśmy filmy prezentujące przemieszczanie się robotów oraz wykresy pokazujące jak robot "odczytuje" informacje z czujników.

W przestrzeni otwartej obejrzeć można było wystawę robotów przemysłowych, łazików marsjańskich oraz konstrukcji wykonanych przez studenckie koła naukowe. 

Programowaliśmy robotyczną dłoń w celu przeniesienia kubeczka z jednego miejsca na drugie. W przyszłości ten projekt ma przekształcić się w robota pomagającego osobom starszym lub niepełnosprawnym.

Wzięliśmy też udział w prezentacji robotów przemysłowych w laboratorium, zapoznamy się z ich programowaniem i udało nam się wspólnie zaprogramować ruchy jednego z nich. Okazało się, że w trybie projektowania roboty pracują około 4 razy wolniej niż w trybie pracy. Oglądaliśmy robota pracującego z prędkością 2 m/s, co przeliczyliśmy na 7,2 km/h.

Programowany przez nas robot pracował z prędkością 2,5 m/s czyli 9 km/h.

 W Europejskim Tygodniu Robotyki – Wydarzenie Centralne  wzięły udział zainteresowane dzieci z naszej szkoły.

Niektórzy zadeklarują także udział w zajęciach proponowanych dla indywidualnych zwiedzających w sobotę 16.11.19.

Dorota Skowrońska

 

Nasza szkoła bierze udział w projekcje edukacyjnym „Miododajne Miasta-Poznań”. Celem tego projektu  jest realizacja działań edukacyjnych w zakresie pszczelarstwa oraz ochrony pszczół na terenie Poznania, zwiększanie miejsc przyjaznych pszczołom oraz stwarzanie dogodnych warunków do rozwoju tych zwierząt za sprawą roślin miododajnych, których sadzenie i sianie, stawiane w tym projekcie jest na pierwszym miejscu. Działania te obejmą miejskie szkoły oraz mieszkańców. Dodatkowo planowane jest również stworzenie  nowych siedlisk dla pszczół na terenach miejskich.

W związku z realizacją tego projektu w czwartek 14 listopada 2019 r. na terenie naszej szkoły zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Centrum Promocji Ekorozwoju z panem Mateuszem Kęsym. W ramach tego spotkania uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z morfologią i z życiem pszczół, a także z ich ważną rolą jaką pełnią w ekosystemach.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym związanym z  pszczołami.

                                                                              Hanna Wołczyk


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.