foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
------------------------------
 sekretariat@sp36.edu.pl
ul. Słowackiego 54/56

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego

Nasi uczniowie uzyskali rewelacyjne wyniki w Ogólnopolskim konkursie Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Osiągnięcia naszych uczniów:
Piotr Cyganek (klasa 5a) - laureat
Adrianna Biesiadka (klasa 7a) - wynik dobry (III miejsce)
W tegorocznym rankingu 100 najlepszych szkół zajmujemy 2 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Dorota Cyganek

 
Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek. Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 99 999,90 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 99 999,90 zł

unia europejska 2

W ramach tego projektu nasza szkoła pozyskała laptopa ze słuchawkami i pakietem MS Office.

We wtorek, 13 października o godzinie 10.30 w świetlicy szkolnej odbyło się  spotkanie z Alicją Kalinowską, autorką nowości wydawniczej o przygodach liska Feliksa i borsuka Brunka „W prastarym lesie” .

Były to 45 minutowe zajęcia o tematyce ekologicznej - Wielka wyprawa w poszukiwaniu ducha lasu. Pisarka przeprowadziła pogadankę związaną z przyrodą i dbaniem o nią, odczytała fragment swojej książki a uczniowie mogli odegrać scenki dramowe. Dzieci rozwiązywały również zagadki ekologiczne, rozpoznawały liście i przypisywały do poszczególnych drzew a także odgadywały nazwy zwierząt z ilustracji.

Po spotkaniu była możliwość zadania p. Kalinowskiej pytań dotyczących powstawania dzieła oraz nabycia książki z dedykacją autorki. 

J. Pasternak - Jurkiewicz

Jak co roku w październiku odbywa się Code Week - międzynarodowe święto kodowania.

Pomimo, że nazywa się tygodniem - najczęściej trwa około 2 tygodni :). U nas od 12.10.2020 do 26.10.2020.

W tym roku będziemy kodować w ruchu bez komputera z wykorzystaniem pakietu Programowanie w ruchu - Moje Bambino, programować wizualnie w programie Scratch, ćwiczyć kodowanie na platformie code.org, nawigować robotem wirtualnym w grze Scottie Go - Be Creo oraz pracować nad sztuczną inteligencją na platformie code.org/oceans.

Działania te będą odbywać się podczas zajęć informatyki.

nasz code week

W czwartek, 8 października 2020 roku dzieci z klas I – III w ramach programu „Bezpiecznie – to wiedzieć, bezpiecznie to znać” wzięły udział w pogadance z przedstawicielem Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce. Sierżant sztabowy, pan Przemysław Szkup przypomniał naszym uczniom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwrócił uwagę na konieczność posiadania elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej. Każda klasa podczas spotkania z naszym gościem mogła przećwiczyć właściwy i bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię, zadać pytania oraz przypomnieć w jakich sytuacjach dzwonić na numer alarmowy – 112. Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonały rysunki dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

A. Gajek

W listopadzie odbędzie się przełożone z marca spotkanie grupy On Board Urbact, organizowane przez ośrodek poznański. Spotkanie i obrady będą prowadzone zdalnie, a miejsce prowadzenia obrad mieścić się będzie w siedzibie Edu-Lab Laboratorium Innowacji Edukacyjnej Państwowej Akademii Nauk i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo Sieciowego przy ul. Zwierzynieckiej 20.

Podczas zajęć języka polskiego, języka angielskiego, zajęć z wychowawcą oraz informatyki uczniowie klas 4-8 analizowali, w jaki sposób współdziałanie w ramach Innowacyjnej Sieci Szkół na Jeżycach przyczynia się do rozwoju każdego ucznia i jak wpływa na rozwój umiejętności potrzebnych w życiu.

 Odpowiadali w języku angielskim na pytania ankiety przygotowanej przez organizatorów spotkania.

Przy okazji rozwijali swoje kompetencje językowe oraz informatyczne wprowadzając informacje do internetowej ankiety oraz tłumacząc swoje wnioski z dyskusji na język angielski.

 

W piątek 2 października obchodzimy po raz dziesiąty święto tabliczki mnożenia.

W tym dniu uczniowie wszystkich klas wykonują obliczenia i wypełniają karty pracy przygotowane przez głównego organizatora wydarzeń na świecie pana Grabowskiego.

Po sprawdzeniu wypełnionych kart uczniowie otrzymują drobny dowód uczestnictwa w imprezie.

Imprezie patronuje sowa. Dostrzeżesz ją w przedsionku, w salach lekcyjnych i na korytarzach.

W budynku w kilku miejscach odczytasz też przykłady zadań z tabliczki mnożenia i odnajdziesz informacje dotyczące dnia miłośników i użytkowników tabliczki mnożenia. Tabliczka mnożenia towarzyszy każdemu człowiekowi.

Wszyscy przecież z niej korzystamy w życiu codziennym!

 

Pamiętaj! Ty też jesteś wyjątkowy!

 


Copyright © 2024 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.