foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

Świetlica szkolna czynna
w godzinach
6.30 – 17.00.
Zapraszamy dzieci w roku szkolnym 2019\2020
do korzystania z niezwykle bogatej oferty zajęć.

Znalezione obrazy dla zapytania grafika swietlica

W środę, 29 maja 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się przegląd twórczości młodych artystów. Konkurs skierowany do całej społeczności uczniowskiej zorganizowały panie ze świetlicy. Pani dyrektor, Katarzyna Czyż wszystkim życzyła udanej zabawy. Jury w składzie: pani Daria Szober – przedstawiciel Rady Rodziców, pani Grażyna Dembińska – Broniarz oraz pani Joanna Pasternak – Jurkiewicz przyznawało punktację od 1 – 6 w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VIII. O oprawę muzyczną zadbała pani Edyta Faltyńska, imprezę prowadziła pani Anna Gajek. Występujących oglądali uczniowie, rodzice  i nauczyciele. Poziom występów artystycznych i sportowych był bardzo wysoki. W związku z tym, jury przyznało nagrody nie tylko laureatom ale także wszystkim występującym. Nagrody ufundowała Rada Rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 36 w Poznaniu. Laureaci wystąpią podczas festynu rodzinnego. Młodym artystom gratulujemy udanych występów.

20 marca 2019 r. odbyły się kolejne warsztaty logopedyczne z cyklu „Profilaktyka niepowodzeń szkolnych”  dla klas I,  prowadzone we współpracy z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną. Tematem spotkania było powitanie wiosny w oparciu o opowiadanie  „Poszukiwanie wiosny”. Zajęcia rozpoczęły się od gimnastyki ust i języka. Następnie dzieci poprzez rozpoznawanie wyrazów związanych z wiosną i naśladowanie dźwięków towarzyszącym porządkom w domu kształtowały percepcję słuchową. W ćwiczeniach artykulacyjnych grupowały wyrazy do odpowiednich zbiorów oraz zwracały uwagę na prawidłową realizację głosek 3 szeregów (szumiące, syczące i ciszące).  Na zakończenie zajęć dzieci wyciszyły się  podczas ćwiczeń oddechowych przy muzyce relaksacyjnej.

                Edyta Faltyńska, Marzanna Frączek

W dniu dzisiejszym uczennica klasy IIIa, Matylda Remesz  wzięła udział w konkursie wzorowanym na słynnym programie – Jeden z Dziesięciu. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 85 im. Kawalerów Maltańskich. Był przeznaczony dla uczniów klas III uczęszczających do świetlic szkolnych. Pytania konkursowe dotyczyły wielu dziedzin wiedzy, m.in. sportu, literatury, matematyki i sztuki.  

Matylda dzięki wszechstronnej wiedzy  awansowała do finału i zajęła w konkursie 3 miejsce. Gratulujemy naszej Laureatce ogromnej wiedzy i odporności na stres. 

Edyta Faltyńska

 

Jak co roku na zaproszenie Dyrekcji naszej Szkoły oraz nauczycieli świetlicy dzieci z najstarszych grup wiekowych z przedszkoli jeżyckich wzięły udział w zabawie karnawałowej. Przedszkolaki bawiły się wyśmienicie  przy przebojach polskich i światowych gwiazd serwowanych prze didżeja Mateo z klasy 8b. Całą imprezę prowadził profesjonalny wodzirej wspierany prze panie ze świetlicy i hostessy z klas 8. Zabawa taneczna urozmaicana była konkursami  za które uczestnicy dostali drobne upominki. Jury wybrało Króla i Królową Balu, nagrodziło także najlepszego tancerza i tancerkę oraz najsympatyczniejszą parę.  Wszyscy uczestnicy wyszli zachwyceni. „Najwspanialsza szkoła na świecie” – to jedna z wypowiedzi naszych miłych gości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

 

Panie ze świetlicy

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.