foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


+48 61 8475820
sp36poznan@wp.pl
ul. Słowackiego 54/56 60-521 Poznań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. mjr. Henryka Sucharskiego w Poznaniu

W Szkole Podstawowej nr 36 działa Świetlica Językowa. Dzieci przebywające w świetlicy  pod kierunkiem pani Joanny Pasternak – Jurkiewicz mają możliwość pogłębiania umiejętności językowych. W miesiącu październiku w świetlicy szkolnej powitaliśmy wolontariusza ze Stowarzyszenia „Jeden Świat”. Pan Giergij z Kosowa uczy dzieci prostych słów i zwrotów po angielsku, wykonuje z uczniami prace plastyczne różnymi metodami oraz gra w gry logiczne - szachy i warcaby. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wolontariusza. Chłopcy i dziewczęta z wielkim zaangażowaniem grają w piłkę nożną oraz zbijaka ucząc się w ten naturalny sposób nazw różnych aktywności i czynności w języku obcym. W styczniu dołączyło do nas jeszcze dwóch wolontariuszy z Portugalii, którzy umożliwiają naszym uczniom osłuchanie się z językiem obcym w sytuacjach z życia codziennego. 

 

Bajkowa środa z językiem angielskim, Czwartkowe poranki z językiem angielskim - Angielski śpiewająco 

W każdą środę odbywają się aktywizujące zajęcia z języka angielskiego. Uczniowie śpiewają piosenki, słuchają bajek i baśni w oryginale oraz wykonują prace plastyczne z prostymi podpisami po angielsku. 

W czwartkowe poranki z językiem angielskim „Angielski śpiewająco” uczniowie poprzez zabawy ruchowe, piosenki, zabawy taneczne, zagadki poznają nowe zwroty językowe, utrwalają znajomość znanych już słówek, uczą się języka angielskiego „przy okazji”.

Tekst opr. Joanna Pasternak – Jurkiewicz, wychowawca świetlicy

 

Facebook


Copyright © 2019 SP 36 w Poznaniu Rights Reserved.